Szukaj

Policja opublikowała nagranie z przejazdu kolejowego. Tylko czujność kierowcy uratowała mu życie – szybka reakcja pozwoliła uniknąć zderzenia z pociągiem [wideo]

25-03-2018 14:59
Przejazd kolejowy Fot. Rafał Zaremba / policja.pl / screen YouTube
Podziel się

W Dobiegniewie w województwie lubuskim miała miejsce niezwykle groźna sytuacja. Choć na przejeździe kolejowym podniosły się rogatki, po chwili i tak przejechał nadjeżdżający pociąg. Kierowca w porę zdążył wycofać auto.

Kierowcy przeważnie ufają podniesionym rogatkom. Na szczęście dwóch kierowców pomimo teoretycznie bezpiecznego przejazdu zachowało czujność. Tylko dzięki temu nie doszło do tragedii.

Jak poinformowała strona internetowa policji, 21 marca około godziny 16:30 rogatki na przejeździe kolejowym były opuszczone. Gdy podniosły się do góry, jedno z aut ruszyło. Na szczęście kierowca z naprzeciwka zamrugał światłami, co zaalarmowało drugiego uczestnika ruchu. Po chwili okazało się, że do przejazdu z dużą prędkością zbliża się pociąg.

Koniecznie przeczytaj: USA: Autonomiczny samochód Ubera potrącił śmiertelnie pieszą na drodze. Policja opublikowała dramatyczne nagranie z wypadku [wideo]

Czytaj też: Sopot: Młody kierowca BMW chciał popisać się przed kolegami. Nie wyszło. Auto z piskiem opon uderzyło… w zaparkowany samochód [wideo]

Na szczęście auto osobowe szybko cofnęło się i uniknęło zderzenia. Była to jednak niezwykle groźna sytuacja, która mogła skończyć się tragicznie. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę zamontowaną w samochodzie.

Policja ustaliła już, że dróżniczka była trzeźwa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy nie doszło do awarii rogatek.

Warto przeczytać: Kolejny bulwersujący wyrok Sądu Najwyższego. Uniewinnił prokuratora, który jeździł samochodem po pijanemu. „Nie wiedział, że ma we krwi alkohol”

Podziel się