Szukaj

Pokrętne tłumaczenie autorki słów o „nadzwyczajnej kaście”. W trakcie wywiadu broniła „wyjątkowości” środowiska sędziowskiego

17-01-2018 14:16
Sędzia Irena Kamińska Fot. SSP Iustitia / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Autorka kontrowersyjnego określenia „nadzwyczajna kasta” sędzia NSA, Irena Kamińska podczas programu emitowanego na antenie Polsat News próbowała wytłumaczyć się ze swoich słów. Co prawda, w trakcie rozmowy stwierdziła, że osobiście nie uznaje sędziów za „osoby lepsze od innych ludzi”, ale nadal podtrzymuje swoją opinię, że środowisko sędziowskie jest wyjątkowe.

W trakcie programu Irena Kamińska stwierdziła, że jej wcześniejsze słowa o „nadzwyczajnej kaście” zostały wyrwane z kontekstu, bowiem ona uważa, że sędziowie nie są lepsi od innych ludzi, ale jednak pomimo to nadal podtrzymuje swoje zdanie na temat nadzwyczajności środowiska sędziowskiego, gdyż to ono wprowadza porządek w państwie, które jest chaotycznie zarządzane przez kolejnych polityków:

Nigdy, nikt z nas nie uważał, że jesteśmy w jakimkolwiek stopniu, czy w jakikolwiek sposób lepsi od innych ludzi. Natomiast powtórzę to: jesteśmy nadzwyczajną kastą. (..) W jakimś sensie jesteśmy niezwykli, bo od kilkudziesięciu lat, wbrew politykom, którzy robią wszystkie reformy wbrew obywatelom i obok tego co jest naprawdę potrzebne, staramy się opanować ten chaos, który powodują właśnie politycy - władza wykonawcza i ustawodawcza.

Koniecznie przeczytaj: Naczelny rabin Ukrainy zaapelował, aby izraelskie władze „ukarały” Polskę. W wystosowanej prośbie posłużył się kłamliwymi twierdzeniami

Czytaj też: Naczelny rabin Polski o nowelizacji ustawy o IPN: To nie jest fałszowanie historii. Nie ma „polskich obozów zagłady”

Podczas rozmowy Irena Kamińska powiedziała również, iż sędziowie w przeciwieństwie do polityków troszczą się o państwo i o obywateli, a nie o rosnące bądź spadające słupki poparcia:

Wszystkie winy władzy ustawodawczej i wykonawczej od lat zwalane są na sędziów, a my znosimy to z godnością i pracujemy ponad siły. To czy nie jesteśmy nadzwyczajni?

Warto przeczytać: Naczelny rabin Polski martwi się o przyszłość społeczności żydowskiej w naszym kraju. „Coraz więcej młodych Żydów myśli o opuszczeniu Polski”

Podziel się