Szukaj

Schmidt tłumaczyła się z wyjazdu z Petru. Brzmiało to dość… niezręcznie [WIDEO]

09-01-2017 21:37
Ryszard Petru, Joanna Schmidt w samolocie Twitter / screen Twitter
Podziel się

Posłanka Nowoczesnej, która została sfotografowana z Ryszardem Petru w samolocie lecącym na Maderę po kilku dniach przerwała milczenie i odniosła się do szeroko omawianego przez media zdarzenia. Łatwo można było zauważyć, że Joanna Schmidt niezbyt komfortowo czuła się, odpowiadając na pytania dziennikarzy w tej sprawie.

Do tej pory do głośnego wyjazdu do Portugalii odniósł się tylko Ryszard Petru. Szef Nowoczesnej stwierdził, że wyjazd był prywatny i nie musi się z niego tłumaczyć. Dodał jednak, że przyznaje, iż całą sytuację można uznać za „niezręczną”.

Joanna Schmidt zapytana o to samo przez dziennikarza Radia Merkury miała wyraźne problemy z udzieleniem odpowiedzi.

Wszystko na ten temat zostało generalnie powiedziane już tydzień temu. Na pewno była to niezręczność, kiedy lider opozycji... aemm… ymmm… - wyraźnie zacięła się posłanka – yyyyy.. jest sfotografowany z daleko od Polski, od miejsca gdzie nasi koledzy protestują – odpowiedziała w końcu Schmidt, nie odnosząc się do tego, że na osławionym zdjęciu była także ona.

Koniecznie przeczytaj: Petru i znana posłanka Nowoczesnej „okupują Sejm” w samolocie do Portugalii? To zdjęcie wywołało burzę

Czytaj też: Petru tłumaczy się z wyjazdu z posłanką. „Przyznam, że była to daleko idąca niezręczność” [WIDEO]

Posłanka próbowała się też wytłumaczyć z wyjazdu „rotacyjnością” okupacji w Sejmie.

Przypominam, że protest miał charakter rotacyjny. Dyżury były rozpisane do 11 stycznia. Miałam dyżur w Wigilię i Boże Narodzenie, również byłam w Sejmie między 27 a 30 grudnia. To, jak spędzam czas wolny, to moja prywatna sprawa – stwierdziła.

Na pytanie dziennikarza, że jest w związku z Ryszardem Petru, Schmidt odpowiedziała:

To, w jaki sposób spędzam sylwestra, to moja prywatna sprawa [...] Wszystko na temat naszego wyjazdu zostało powiedziane. Nie będę komentować gdzie i jak spędziłam sylwestra. Odkąd weszłam do polityki, nie mam w zwyczaju komentować swoich prywatnych spraw.

Warto przeczytać: Petru zabrał głos w sprawie głośnego zdjęcia z posłanką. Lidera Nowoczesnej próbowała też tłumaczyć Lubnauer [WIDEO]

Podziel się