Szukaj

Z Nowoczesnej odchodzi Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka wyjaśnia swoje powody i zapowiada dalszą działalność polityczną [foto]

09-05-2018 10:16
legitymacja Joanny Scheuring-Wielgus Fot. J. Scheuring-Wielgus / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W środę Joanna Scheuring-Wielgus w swoim wpisie na Twitterze poinformowała o odejściu z szeregów Nowoczesnej. Jak później przyznała, na jej decyzję wpłynęły niedawne decyzje kierownictwa partii, które ograniczały swobodę jej wypowiedzi. Wiadomo już także, że w tym momencie posłanka nie zasili żadnego klubu i będzie pracowała jako niezależny parlamentarzysta.

Posłanka podczas rozmowy na antenie TVN24 wyjaśniła, że podjęta przez nią decyzja była przemyślana i złożyło się na nią kilka złych decyzji obecnego kierownictwa jej byłej już partii:

Właśnie poinformowałam świat, że odchodzę z Nowoczesnej. Czasami są takie momenty w życiu, kiedy trzeba podjąć właściwą decyzję i to jest ta właściwa decyzja. Ona nie jest nagła, jest przemyślana. Jak się gra w pewnej orkiestrze i każdy odpowiada za swój instrument, to nie można nagle gitary zamieniać na puzon, ponieważ orkiestra musi grać i w momencie, kiedy zmieniamy dyrygenta, to zespół zaczyna fałszować i nikt nie chce kupić biletów na koncert danego zespołu, a ja też nie chcę grać w takim zespole. Po prostu.

Koniecznie przeczytaj: Po Joannie Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej odchodzi Joanna Schmidt. A w partii wrze – pojawiają się wzajemne oskarżenia

Czytaj też: „Piekło zamarzło”. Ryszard Petru opuścił Nowoczesną – polityk wygłosił pożegnalną mowę, następnie wykonał symboliczny gest [wideo]

Głównym powodem jej decyzji, jak podkreśliła, był zakaz wypowiadania się w sprawie osób niepełnosprawnych, który został nałożony przez władze ugrupowania:

Wczoraj okazało się, że dostałam zakaz wypowiadania się na temat osób niepełnosprawnych w Sejmie i to w zasadzie była przekroczona czerwona linia, ponieważ od w zasadzie 21. dni jestem z niepełnosprawnymi i wydawać by się mogło, że to ja powinnam być osobą, która prezentuje stanowisko klubu.

Posłanka zapewniła również, iż nie zasili szeregów żadnego klubu i będzie pracowała jako poseł niezależny:

Nie widzę się w żadnym klubie. Jestem w polityce przeciwko Platformie, ale na pewno będę wspierała kandydatów do wyborów samorządowych. Poprosiłam moje struktury, żeby nie odchodziły z Nowoczesnej.

Z najnowszych doniesień medialnych wynika, że Joanna Scheuring-Wielgus zasili szeregi partii, którą utworzą już na najbliższe eurowybory Barbara Nowacka i Robert Biedroń.

Warto przeczytać: Ta wypowiedź Joanny Scheuring-Wielgus to prawdziwy hit. „Proszę mi nie wciskać dziecka z kąpielą do brzucha!” [wideo]

Podziel się