Szukaj

Kompromitacja Scheuring-Wielgus. Ujawniła, dlaczego rozważa start w wyborach do PE [wideo]

22-02-2019 12:46
Joanna Scheuring-Wielgus Fot. TOK FM / Twitter / Twitter
Podziel się

Posłanka partii Teraz! była dzisiaj gościem Jacka Żakowskiego w radiu TOK FM. Joanna Scheuring-Wielgus w czasie rozmowy podała zaskakujący powód ewentualnego startu w unijnych wyborach.

Chciałabym doprowadzić do postawienia Kościoła rzymskokatolickiego przed Trybunałem w Hadze. Dlatego rozważam start w wyborach do PE. Chciałabym w tym uczestniczyć

- powiedziała Scheuring-Wielgus, pytana o to, czy wybiera się do Parlamentu Europejskiego.

Koniecznie przeczytaj: Joanna Schmidt podała powód publikacji taśmy Kaczyńskiego. Internauci umierają ze śmiechu

Czytaj też: Magdalena Adamowicz wystartuje w wyborach do PE? Propozycje dostał też brat Pawła Adamowicza [foto]

Nagranie poniżej:

Posłanka partii Teraz! nie wskazała, który dokładnie trybunał ma na myśli. W Hadze siedzibę mają zarówno Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, który jest głównym organem sądowym ONZ i został ustanowiony do rozstrzygania sporów między państwami, jak Międzynarodowy Trybunał Karny, który powstał, aby sądzić osoby oskarżone o najcięższe zbrodnie przeciwko ludzkości.

Oba trybunały nie mają nic wspólnego z Parlamentem Europejskim, o czym przypomniał Jerzy Kwaśniewski, adwokat i prezes Ordo Iuris.

Wcześniej posłanka zasłynęła pomysłem dymisji... episkopatu w Polsce, mimo iż episkopat to po prostu ogół biskupów danego kraju.

Warto przeczytać: Legendarny skoczek Matti Nykaenen na trzy dni przed śmiercią zagrał koncert. Założył szalik z napisem „Polska” [wideo]

Podziel się