Szukaj

Posłanka Nowoczesnej o Petru: „Potrafił stanąć obok swojego wroga. Spojrzeć mu w oczy i powiedzieć mu, co o nim myśli” [WIDEO]

15-01-2017 11:09
Joanna Scheuring-Wielgus, Nowoczesna Fot. tvp.info / screen
Podziel się

Joanna Scheuring-Wielgus 13 stycznia udzieliła Telewizji Republika krótkiego wywiadu. W odpowiedzi na jedno z pytań posłanka Nowoczesnej scharakteryzowała Ryszarda Petru jako lidera opozycji. Nie brakowało pochwał.

11 stycznia odbyło się w Sejmie zorganizowane przez marszałka senatu Stanisława Karczewskiego spotkanie liderów opozycji, które miału na celu zakończyć spór parlamentarny wokół ustawy budżetowej. W rozmowach uczestniczyli Jarosław Kaczyński, minister Zbigniew Ziobro, Paweł Kukiz, Ryszard Petru, Władysław Kosiniak-Kamysz, i wiceprezes Polski Razem Marek Zagórski. Dla wielu udział lidera Nowoczesnej był sporym zaskoczeniem.

Koniecznie przeczytaj: Joanna Scheuring-Wielgus: Ryszard Petru to zawodnik ciężkiej wagi [WIDEO]

Czytaj też: Skandaliczne zachowanie posłanki Nowoczesnej! Scheuring-Wielgus zakłóciła wykład o Żołnierzach Wyklętych [WIDEO]

Z kolei w piątkowej rozmowie z dziennikarką Telewizji Republika Joanna Scheuring-Wielgus uznała, że udział Petru w spotkaniu z przedstawicielami partii rządzącej był czynem prawdziwie bohaterskim.

Posłanka Nowoczesnej zapytana o to, „kto jest liderem opozycji”, odpowiedziała:

Dla mnie jak zwykle Ryszard Petru. I twardo przy tej opcji stoję. Chce lidera, który potrafił stanąć obok swojego wroga, spojrzeć mu w oczy i powiedzieć mu, co o nim myśli. Lider musi być odważny, no i taki jest Ryszard Petru.

Cytowany fragment rozmowy na nagraniu poniżej:

Warto przeczytać: Jakubiak ostro o zachowaniu opozycji w Sejmie [WIDEO]

Podziel się