Szukaj

Totalny odlot. Scheuring-Wielgus podaje przyczynę zachowania kibiców Legii ws. LGBT [wideo]

20-03-2019 22:30
Joanna Scheuring-Wielgus, Legia stadion Fot. Kamil Korbik/Onet News / Wikimedia/You Tube / CC BY 3.0
Podziel się

Joanna Scheuring-Wielgus, która ogłosiła, że w wyborach unijnych wystartuje z list Wiosny Roberta Biedronia, jest jedną z największych orędowników postulatów wysuwanych przez środowiska LGBT. Lewicowa posłanka w wywiadzie dla Gazeta.pl mocno krytykowała Jarosława Kaczyńskiego za jego ostatnie wypowiedzi w tej sprawie, dostało się także kibicom Legii.

I teraz sobie obrał za cel mniejszość osób homoseksualnych i bardzo się boję, że dojdzie w pewnym momencie do tragedii i jeżeli dojdzie to takiej tragedii to odpowiedzialny za to będzie Jarosław Kaczyński

- przekonywała Scheuring-Wielgus, odnosząc się w ten sposób do słów prezesa PiS o warszawskiej karcie LGBT+, która budzi kontrowersje przede wszystkim w związku z zapisami mówiącymi o wprowadzaniu do szkół edukacji seksualnej wg. standardów WHO.

Koniecznie przeczytaj: Kompromitacja Scheuring-Wielgus. Ujawniła, dlaczego rozważa start w wyborach do PE [wideo]

Czytaj też: „Na Legii Sylwester Marzeń”. Niezwykle widowiskowa oprawa na meczu Ekstraklasy [foto+wideo]

Lewicowa polityk chwaliła natomiast Rafała Trzaskowskiego za promocję LGBT. Jej zdaniem inni prezydenci miast powinni pójść za jego przykładem, bo to jest „europejskie”.

Scheuring-Wielgus skomentowała także nieprzychylność kibiców Legii. Fani stołecznego klubu wyrazili ostatnio swoje wsparcie dla polskiej mistrzyni windsurfingu Zofii Klepackiej, która stała się obiektem ataków za krytykowanie LGBT. Podczas meczu z Miedzią Legnica kibice Wojskowych wywiesili transparenty z napisami: „Zośka jesteśmy z Tobą!”; „Warszawa wolna od pedalstwa”.

Pytana o postawę kibiców Legii Scheuring-Wielgus uznała takie zachowanie za efekt… braku edukacji seksualnej.

Brak edukacji obywatelskiej, seksualnej, zbiera teraz żniwo. To, co pan teraz zacytował, to jest efekt tego, że nikt wcześniej nie pochylił się na tym. (…) Jeżeli nie będzie reakcji, chociażby takiej jak prezydenta Trzaskowskiego, to możemy się z tego nie wygrzebać

- oceniła lewicowa posłanka.

Nagranie tutaj.

Warto przeczytać: Prawicowy gej ostro krytykuje środowiska LGBT: „Ideologia gender jest antynaukowa. To absurd” [wideo]

Podziel się