Szukaj

Joanna Scheuring-Wielgus ujawniła swoje polityczne plany. „Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu”

05-12-2018 15:06
Joanna Scheuring-Wielgus Fot. Nowoczesna / Facebook
Podziel się

Posłanka nowo powstałej partii „Teraz!”, Joanna Scheuring-Wielgus w trakcie rozmowy z portalem gazeta.pl opowiedziała o swoich politycznych planach. Jak się okazuje, zamierza ona w przyszłym roku spotkać się z papieżem Franciszkiem, by wymóc na nim „dymisję” całego polskiego Episkopatu. Jej zapowiedź rozbawiła internautów.

Podczas wywiadu posłanka oznajmiła, że pojawi się w Watykanie podczas synodu poświęconemu problemowi pedofilii w Kościele. Spotkanie to ma odbyć się pod koniec lutego 2019 roku:

Już w lutym będziemy przygotowani na to, aby być podczas synodu papieskiego. Będą wszyscy biskupi z całego świata i my też tam będziemy. My, czyli wszystkie te organizacje, które nagłaśniają ten problem i mówią o tym.

Następnie dodała, iż właśnie wtedy zamierza osobiście spotkać się z papieżem Franciszkiem, aby zrealizować swój polityczny cel, czyli doprowadzić do dymisji polskiego Episkopatu:

Koniecznie przeczytaj: Relacja Joanny Scheuring-Wielgus z Marszu Niepodległości: „Usłyszałam, że jestem żydówką, że mam wypier***” [wideo]

Czytaj też: To lepsze niż kabaret. Scheuring-Wielgus zaliczyła identyczną wpadkę co Petru. Też nie wie, w jakiej jest partii? [wideo]

Moim celem jest doprowadzenie do dymisji Episkopatu. (...) Przygotowuję się do tego i zrobię wszystko, aby mi się udało. To nie ma znaczenia, którą drogą dostaniemy się do Franciszka, ale którąś na pewno.

Jej słowa chętnie komentowali dziennikarze i internauci:

Warto przeczytać: Internauci umierają ze śmiechu. Iwona Hartwich o tym, czym ujęli ją „Ryszard i Joanna” [wideo]

Podziel się