Szukaj

Grzegorz Schetyna niechcący potwierdził, że opozycja próbowała dokonać zamachu stanu [WIDEO]

14-07-2017 13:21
Grzegorz Schetyna, PO Fot. Kamil Zaradkiewicz / twitter / screen Twitter
Podziel się

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej publicznie przyznał, że działania opozycji to… próba puczu. Jako głównego organizatora przewrotu wskazał posła Szczerbę

Po przyjęciu przez posłów ustaw o Krajowej Radzie Sądowniczej i sądach powszechnych oraz złożeniu projektu w sprawie Sądu Najwyższego opozycja uderzyła na alarm.

Już od wtorkowego wieczoru trwa pikieta przed sejmem. W czwartek tzw. obrońcy demokracji usiłowali wtargnąć na teren parlamentu. Doszło do szarpaniny z funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej, którzy wynosili manifestantów na ulicę.

Przedstawiciele opozycji zapowiadają dalsze protesty. Straszą „zamachem lipcowym” i mobilizują przeciwników Prawa i Sprawiedliwości.

Koniecznie przeczytaj: Niecodzienny przerywnik konferencji prasowej. Grzegorz Schetyna nękany był przez… muchę [WIDEO]

Czytaj też: Grzegorz Schetyna nazywa prawo Polski do domagania się reparacji wojennych od Niemiec... absurdem [WIDEO]

Grzegorz Schetyna zakomunikował, że gra na emocjach Polaków to jedyny sposób na powstrzymanie rządzących. Najwyraźniej emocje udzieliły się też przewodniczącemu PO, który w rozmowie z dziennikarzami niechcący zdradził prawdziwe intencje opozycji.

Zapytany, czy nie obawia się, że działania opozycji zostaną nazwane puczem, dał upust szczerości, pogrążając jednocześnie innego polityka opozycji.

Byliście tu z nami 16 grudnia i widzieliście, jak wyglądał pucz – powiedział lider PO. – Mignął mi tu Michał Szczerba, to on był wtedy organizatorem puczu podczas posiedzenia sejmu.

Warto przeczytać: Absurdalny „argument” Szczerby ws. uchodźców. Zaczął mówić o… wyrzucaniu niechcianych dzieci do wody [WIDEO]

Podziel się