Szukaj

Coraz ciekawiej. Petru pojechał do Portugalii, a Schetyna w tym czasie śmigał na nartach w Austrii?

06-01-2017 16:03
Grzegorz Schetyna, PO Fot. Michał Józefaciuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0 PL
Podziel się

Po sylwestrowym wyjeździe do Portugalii Ryszard Petru znalazł się pod prawdziwym ostrzałem. Teraz okazuje się, że w tym czasie także szef Platformy Obywatelskiej nie miał ochoty „walczyć o demokrację” w kraju.

Jak podaje portal telewizjarepublika.pl., tuż przed Sylwestrem Grzegorz Schetyna jeździł na nartach w Schladming, w Austrii.

Dziennikarz Piotr Nisztor na Twitterze napisał:

Opozycja protestowała w Sejmie a liderzy odpoczywali. Petru w Portugalii a Schetyna na nartach w Austrii.

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna krytycznie o odebraniu stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi [WIDEO]

Czytaj też: Grzegorz Schetyna poza anteną o „młodych wilkach, którym stępiono kły” [WIDEO]

W kolejnym wpisie poinformował, że chodzi o popularną austriacką miejscowość turystyczną Schladming.

Jedno jest pewne – szefa Platformy Obywatelskiej w sylwestra w Sejmie na pewno nie było. Biuro poselskie polityka tłumaczyło wtedy, że miał dyżur w inny dzień.

Dzisiaj dziennikarzom z Telewizji Republika nie udało się skontaktować się w tej sprawie z ani z biurem Grzegorza Schetyny, ani Platformy Obywatelskiej, choć może to być związane z dzisiejszym świętem.

Warto przypomnieć co mówił Grzegorz Schetyna, kiedy wyszedł na jaw zagraniczny wyjazd Petru z posłanką Joanną Schmidt.

Spraw prywatnych nie komentuję. Ani w prywatnych sprawach, tym bardziej w prywatnych, a także w sprawach partyjnych zaprzyjaźnionej, sojuszniczej partii nie – mówił.

Ciekawe też, że kwestia wyjazdu na narty Schetyny była poruszona niedawno przez jednego z dziennikarzy, który pytał Petru, czy ten krytykował za to lidera PO. Jak można zauważyć na poniższym nagraniu, pytanie wzbudziło niemałe zdziwienie posłanki Lubnauer.

Przypomnijmy, że opozycja, która rozpoczęła okupację Sejmu 16 grudnia zapowiada protesty do 11 stycznia. Takie „rotacyjne” okupacje, z przerwami na wypady za granicę, raczej nie wpływają korzystnie na wizerunek opozycyjnych liderów.

Warto przeczytać: Schetyna mocno wyprowadzony z równowagi w Tarnowie. Ostra odzywka do protestujących i przy okazji kłamstwo? [WIDEO]

Podziel się