Szukaj

Tomasz Sakiewicz chce dla Jarosława Kaczyńskiego i Binjamin Netanjahu Pokojowej Nagrody Nobla

01-07-2018 16:36
Tomasz Sakiewicz Fot. Elekes Andor / wikimedia.org / CC BY-SA 4.0
Podziel się

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz od początku przekonywał, że wspólna deklaracja premiera Izraela i Polski ws. ustawy o IPN, to wielki dyplomatyczny sukces Polski. Tym razem posunął się dalej i ogłosił, że Kaczyński i „Nataniachu” powinni otrzymać pokojowego Nobla.

Nataniachu i Kaczyński powinni dostać za wspólną deklarację walki z antysemityzmem i antypolonizmem pokojowego Nobla. Nikt nie zrobił tyle dla przełamywania stereotypów i wzajemnych uprzedzeń oraz budowania pomostów pomiędzy narodami (pisownia oryginalna)

- ogłosił Sakiewicz na Twitterze.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Lis tym razem naprawdę przegiął. Redaktor naczelny „Newsweeka” porównał Lecha Wałęsę z… Jezusem

Czytaj też: Sakiewicz: PO i KOD maszerują w rocznicę objęcia rządów przez Stalina

Naczelny „Gazety Polskiej” pisząc „Nataniachu”, miał zapewne na myśli Binjamina Netanjahu, premiera Izraela. Pomijając literówkę i to, że wymieniony został Jarosław Kaczyński, a nie Mateusz Morawiecki, który oficjalnie zajmował się sprawą, sam pomysł przyznawania Nobla wydał się większości internautów absurdalny. Wpis Sakiewicza wyśmiewają osoby zarówno z lewej, jak prawej strony internetu, krytyki nie szczędzą nawet zwolennicy PiS.

To nie jedyne tweety naczelnego „Gazety Polskiej” w takim tonie.

Sakiewicz ma także odpowiedź dla tych, którzy niekoniecznie się z nim zgadzają.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Podziel się