Szukaj

Sąd wydał wyrok ws. „zamachu krzesłem” na Komorowskiego! [WIDEO]

16-11-2016 19:05
Zamach krzesłem na Komorowskiego Fot. wybierzpolske / YouTube / screen
Podziel się

Krakowski sąd wydał wyrok, w którym uniewinnił Marka Majchra od zarzutu usiłowania zamachu na Bronisława Komorowskiego. Mężczyzna według oskarżycieli miał dokonać próby ataku na byłego prezydenta RP przy pomocy… krzesła. Majcher został jednak skazany za inne stawiane mu zarzuty.

Do opisywanego incydentu doszło 8 marca 2015 r. w czasie wiecu wyborczego Bronisława Komorowskiego. Marek Majcher uniósł wtedy do góry krzesło, aby nawiązać do słynnej wpadki byłego prezydenta w japońskim parlamencie.

Teraz sąd w Krakowie uznał, że podniesienie krzesła przez Majchra nie oznaczało, że chciał rzucić nim w Komorowskiego. Mężczyzna od zarzutu dokonania zamachu na prezydenta RP został uniewinniony, jednak musi zapłacić grzywnę w wysokości 4 tys. zł, ponieważ, według sądu, „znieważał prezydenta słowami powszechnie uznanymi za obelżywe”.

Koniecznie przeczytaj: Ruszył kolejny proces ws. „zamachu” na Komorowskiego. Oskarżonemu grozi 5 lat więzienia, bo... chciał wręczyć prezydentowi ulotkę

Czytaj też: Bronisław Komorowski mówi o katastrofie smoleńskiej i o.. kosmitach [WIDEO]

Kolejna kara to 3 miesiące więzienia i grzywna w wysokości 860 zł za podanie fałszywych danych podczas zatrzymania przez policję. Według oceny sąd, oskarżony miał ograniczoną poczytalność w chwili popełnienia zarzucanych mu czynów. Majcher wcześniej był karany, m.in. za napaść na funkcjonariusza.

Warto przeczytać: Zamach na polską ambasadę w Berlinie? Próbowano ją spalić!

Podziel się