Szukaj

Brzeg: Siedmiu Romów brutalnie pobiło Polaka. Sąd Rejonowy w Opolu wydał wyrok w sprawie

05-09-2018 16:12
Młotek na biurku w sali rozpraw
Podziel się

Jak poinformował portal wp.pl, Sąd Rejonowy w Opolu wydał wyrok ws. brutalnego pobicia Polaka. Winni Romowie zostali skazani na karę od sześciu miesięcy do dwóch lat pozbawienia wolności.

Skazani mężczyźni pobili Krzysztofa O. w sierpniu 2017 roku przy dworcu kolejowym w Brzegu. Gdy wysiadał z taksówki, został uderzony butelką w głowę. Następnie napastnicy kopali i bili go aż do utraty przytomności. Co więcej, jeden ze sprawców zabrał mu telefon komórkowy, który po pewnym czasie próbował sprzedać.

Jak się później okazało, mężczyzna został pobity z powodu zawarcia związku małżeńskiego z Romką, która wcześniej była konkubiną jednego z napastników. W czasie śledztwa zatrzymani stwierdzili, że Polak nie powinien był tego robić.

Koniecznie przeczytaj: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu uznał, że wspieranie rodzin z dziećmi narusza polskie prawo. „Faworyzowanie małżeństw z dziećmi jest niezgodne z Konstytucją”

Czytaj też: Wyroki ws. afery podsłuchowej. Sąd okazał się wyjątkowo surowy dla Falenty – bardziej niż prokuratura

Z kolei w trakcie procesu sądowego tłumaczyli, że nie chcieli pobić Krzysztofa O. Zapewniali również, że nie są przeciwni polsko-romskim małżeństwom. Starali się także odpierać zarzut o dokonanie przestępstwa na tle narodowościowym, ale nie byli w stanie wyjaśnić, dlaczego tak brutalnie potraktowali swoją ofiarę.

Sąd Okręgowy w Opolu uznał wszystkich oskarżonych za winnych. Zostali oni jednak skazani na kary od sześciu miesięcy do dwóch lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Warto przeczytać: Grupa agresywnych Romów pobiła Polaków w Puławach. Atak miał podtekst rasistowski. „Polskie k***y, będziecie nam wszyscy czyścić kible” [wideo]

Podziel się