Szukaj

Policja zatrzymała 50-letniego mężczyznę, który rzucał siekierą na… dworcu w Gliwicach [FOTO]

09-12-2016 14:47
Mężczyzan rzuca siekierą na dworcu w Gliwicach
Podziel się

Do dość niecodziennego aktu wandalizmu doszło o godzinie 5 rano w głównych holu dworca w Gliwicach. 50-letni mężczyzna po kilku godzinach został zatrzymany przez policję, która upubliczniała nagranie z monitoringu.

Na nagraniu z kamer widać, jak mężczyzna w średnim wieku rzuca siekierą w tablicę informacyjną, która znajduje się w głównej hali dworca w Gliwicach.

W pewnym momencie wyjął spod ubrania siekierę, którą rzucił w kierunku tablicy. Tym samym dokonał uszkodzenia mienia o znacznej wartości. Administrator obiektu szacuje strat – poinformował nadkom. Marek Słomski z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Koniecznie przeczytaj: Drastyczne nagranie. Zrzucił niepełnosprawną staruszkę na tory i ciężko pobił [WIDEO]

Czytaj też: Zatrzymani kibice zapłacą za interwencję pod Spodkiem? Policja złożyła w tej sprawie wniosek

Co ciekawe, mężczyzna zdawał się nie przejmować tym, że na dworcu są inne osoby.

Jak podała śląska policja, mężczyzna został zatrzymany ok. godz. 10.00 ul. Błogosławionego Czesława w Gliwicach. Miał przy sobie siekierę, którą rzucił w tablicę.

Policjanci z III komisariatu zatrzymali sprawcę uszkodzenia nowej elektronicznej tablicy na dworcu PKP, informującej o rozkładzie jazdy pociągów. Po publikacji wizerunku podejrzanego do śledczych wpłynęło kilka anonimowych informacji, które natychmiast zweryfikowano. Do zniszczenia doszło wczoraj o godzinie 5.00 w głównym holu gliwickiego dworca. Kryminalni zaczęli intensywne śledztwo w terenie, w wyniku którego dziś około godziny 10.00, w jednym z mieszkań w rejonie ul. Błogosławionego Czesława, dzielnicowy zatrzymał 50-letniego sprawcę. Znalazł przy nim siekierę, która posłużyła do tego bulwersującego aktu wandalizmu – napisano na oficjalnej stronie policji w Gliwicach.

Mężczyzan rzuca siekierą na dworcu w Gliwicach

Mężczyna, który rzuciał siekierą na dworcu w Gliwicach

Zniszczona tablica na dworcu w Gliwicach

Warto przeczytać: Próbowali podpalić bezdomnego. Policja opublikowała ich zdjęcia [FOTO]

Podziel się