Szukaj

„Yyym… emm… yyy… umpff…” – profesor Andrzej Rzepliński wyjaśnił, czego dowiedział się o sobie z książki „Sędzia gorszego sortu” [wideo]

05-06-2018 13:35
Andrzej Rzepliński Fot. Rzeczpospolita TV / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W maju do polskich księgarni trafiła książka pod tytułem: „Sędzia gorszego sortu”. Jest to wywiad Jana Osieckiego z byłym prezesem Trybunału Konstytucyjnego Andrzejem Rzeplińskim. Wczoraj profesor zachęcał do zapoznania się z tytułem podczas rozmowy w Rzeczpospolita TV.

Profesor Andrzej Rzepliński jest ważną postacią dla sympatyków opozycji. Z tego powodu Jan Osiecki przeprowadził z nim rozmowę dotyczącą aktualnego stanu polskiej polityki. Wywiad przerodził się w książkę zatytułowaną: „Sędzia gorszego sortu”.

O publikacji profesor Andrzej Rzepliński opowiedział w programie #RZECZOPOLITYCE, gdzie rozmawiał z Jackiem Nizinkiewiczem. Internauci uważają, że były prezes TK nie wypadł najlepiej podczas dyskusji.

Koniecznie przeczytaj: Jan Bednarek zawodnikiem meczu Japonia-Polska wg FIFA. Młody piłkarz skomentował swój występ [wideo]

Czytaj też: Jan Tomaszewski ostro zareagował na słowa Krystyny Jandy o polskich kibicach. „Nienawidzi Polski” [wideo]

Na początku programu profesor Rzepliński powiedział, że godząc się na rozmowę z Osieckim, dowie się również czegoś o samym sobie. Okazało się jednak, że pytanie Nizinkiewicza o to, czego w takim razie Rzepliński się dowiedział, było kłopotliwe.

Czego dowiedział się pan o sobie z książki „Sędzia gorszego sortu?”

– zapytał prowadzący.

Emm… myślę, że… yyy… umpff

– zaczął Rzepliński, któremu najwyraźniej nic nie przychodziło do głowy.

Po chwili milczenia były prezes TK stwierdził, że taką rzeczą była przygotowana przez niego ustawa o IPN. Rzepliński wyznał, że nie sądził, że potrafi pisać tak dobre ustawy legislacyjne.

Rozmowa rozbawiła jednak internautów, którzy uznali, że sędzia po prostu nie wiedział, czym mógłby się pochwalić.

Poniżej nagranie z wyżej opisanym fragmentem rozmowy:

Tutaj całe nagranie:

Warto przeczytać: Gol dla Polski! Prowadzimy z Japonią 0:1. Brawa dla Jana Bednarka i Rafała Kurzawy [wideo]

Podziel się