Szukaj

Rządowe kolumny… pieszych za PiS i za PO [WIDEO + FOTO]

25-02-2017 11:46
Żandarmeria Wojskowa blokuje ruch, aby przez ulicę mógł przejść Antonii Macierewicz Fot. KC PiS / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W ostatnim czasie sporo w mediach mówiło się o niebezpiecznej jeździe rządowych kolumn ochranianych przez BOR. Jednak okazją do skorzystania z politycznych przywilejów dla rządowych VIP-ów może być nawet… przejście przez ulicę.

Niedawno pisaliśmy o przypadkach wykorzystywania pojazdów uprzywilejowanych przez polityków. Zarówno za czasów rządów PiS, jak i poprzednio za Platformy dochodziło do sytuacji, w których kolumny rządowe stwarzały zagrożenie na drodze. Więcej tutaj: Jazda BOR za PiS a za PO [WIDEO].

Okazuje się, że politycy również niezbyt chętnie stosują się do przepisów obowiązujących pieszych. Sporo szumu wywołało opublikowane niedwno nagranie, na którym widać, jak Żandarmeria Wojskowa wstrzymuje obustronny ruch pojazdów, aby Antonii Macierewicz mógł przejść przez ulicę Belwederską (która znajduje się między budynkiem ministerstwa z Belwederem), mimo iż w bliskiej odległości są pasy.

Koniecznie przeczytaj: Antoni Macierewicz: do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Donalda Tuska

Czytaj też: Donald Tusk kompromituje się, wygłaszając podziękowanie po wygranych wyborach na szefa Rady Europejskiej [WIDEO]

Oczywiście z nagrania ucieszyła się szczególne opozycja. Platforma Obywatelska pisała o nadużywaniu władzy przez PiS i zachęcała internautów do publikacji kolejnych takich filmików. Niedługo jednak trzeba było czekać, a wkrótce w sieci pojawił się dowód identycznej arogancji ze strony władzy, tym razem jednak w wykonaniu rządu PO.

Na poniższych zdjęciach z 2011 r. widać, jak BOR blokuje ruch, aby przez ulicę mógł przejść premier Donald Tusk z małżonką. Internauci od razu wytknęli hipokryzję PO.

Niestety, podobnie jak w przypadku przejazdów kolumn rządowych, tak i nawet przy zwykłym przejściu przez ulicę, politycy, niezależnie czy rządzi PiS, PO czy inna opcja, nadużywają władzy, wykazując się wyjątkową arogancją i butą, zapewne myśląc o sobie jak o „wybrańcach narodu”, którym przecież „można więcej”.

Warto przeczytać: Senator PO: Donald Tusk jest najważniejszą osobą w historii Polski [WIDEO]

Podziel się