Szukaj

Ryszard Petru tworzy własny projekt polityczny. Internauci zachwyceni. #Plan Petru hitem w sieci [FOTO+WIDEO]

08-01-2018 13:08
Ryszard Petru zakłada Plan Petru Fot. Plan Petru / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Jak widać Ryszard Petru, nigdy nie pogodził się z utratą władzy w Nowoczesnej. Dzisiaj media obiegła wiadomość, że polityk zakłada własne stowarzyszenie polityczne o nazwie „Plan Petru”.

Polityk w związku z powołaniem projektu zorganizował dzisiaj o 12.00 konferencję prasową, na której przedstawił założenia „Planu Petru”.

Proponuję aby wspólny plan obejmował kluczowe dla rozwoju Polski obszary: dynamiczny i zdrowy rozwój gospodarczy oparty na nowoczesnych inwestycjach, eksporcie i konsumpcji, realny wzrost płac osiągany poprzez odejście od modelu taniej siły roboczej - mówił Petru na konferencji.

Koniecznie przeczytaj: Petru się przeliczy? We własnym stowarzyszeniu może mieć jeszcze mniej do powiedzenia niż w Nowoczesnej: „Ryś nie doczytał” [WIDEO]

Czytaj też: Były lider Nowoczesnej nie zawodzi. Ryszard Petru podczas swojej wypowiedzi dla mediów przez moment był... kobietą [WIDEO]

Wspólny Plan Naprawy Państwa może obejmować także: niezależną energetykę stopniowo odchodzącą od węgla, edukację opartą na wiedzy praktycznej, otwartości i tolerancji i efektywną politykę rolną wspierającą rodzimą produkcję i eksport - wymianiał polityk.

Dziennikarz Onetu.pl Andrzej Stankiewicz napisał, że według jego ustaleń, projekt został przygotowany w tajemnicy przed Katarzyną Lubnauer. „Plan Petru” ma się opierać głównie na krytyce gospodarczych działań premiera Mateusza Morawieckiego oraz na jednoczeniu opozycji antypisowskiej.

Sprawę dla WP.pl skomentowała już Katarzyna Lubnauer.

Ryszard deklarował, że chce się zająć sprawami gospodarczymi. To była zawsze jego mocna strona. Jeśli chce, powinien właśnie to robić – powiedziała obecna przewodnicząca Nowoczesnej.

Jest założycielem partii i wiele osób docenia jego wiedzę ekonomiczną, dlatego najlepiej jakby się zajął kwestiami gospodarczymi, ale w ramach Nowoczesnej – dodała.

Założenia projektu zostały przedstawione także na Twitterze. Nie było się bez wpadki. Internauci wychwycili literówkę w tweecie oficjalnego profilu nowej partii Petru.

Nie wiadomo, czy Ryszardowi Petru uda się odnieść polityczny sukces. Niemniej jednak #Plan Petru już jest hitem sieci.

Warto przeczytać: Ryszard Petru znów „błyszczy”. Podczas swojej wypowiedzi w komiczny sposób zmienił nazwisko sędziego Tulei [WIDEO]

Podziel się