Szukaj

Ryszard Petru nie jest już szefem Nowoczesnej. Wewnątrzpartyjne wybory wygrała Katarzyna Lubnauer [FOTO]

25-11-2017 16:10
Katarzyna Lubnauer Fot. Nowoczesna / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Wydawałoby się, że dzisiejsze wyniki wyborów w Nowoczesnej to tylko formalność i liderem nadal pozostanie Ryszard Petru. Jak widać jednak, spora część członków partii uznała, że czas na zmiany.

Nowym liderem Nowoczesnej została Katarzyna Lubnauer, która wygrała z Petru zaledwie kilkoma głosami: 149 do 140. Polityk podziękowała za oddane na nią głosy.

Chciałam podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali. Te wyniki pokazują, jak bardzo zbliżony był wynik mój i Ryszarda Petru – powiedziała nowa szefowa partii po ogłoszeniu wyników.

Koniecznie przeczytaj: Nowoczesna jest kompletnie spłukana? Lubnauer przyznaje: „Ryszard Petru zostawił pustą kasę”. Bezcenna riposta Mazurka [WIDEO]

Czytaj też: Ryszard Petru podsumował swoją dotychczasową karierę polityczną i... sam wystawił sobie ocenę

Lubnauer zaprosiła na scenę Petru. Widać, jak bardzo Nowoczesna potrzebuje każdego z nas. Dlatego będę rozmawiać z Ryszardem Petru o tym, jaką rolę widzi dla siebie w partii – oświadczyła.

Dotychczasowa szefowa sejmowego klubu poselskiego Nowoczesnej swoją kandydaturę zgłosiła niedawno. Poparli ją inni kandydaci, którzy wycofali się z wewnątrzpartyjnych wyborów - najpierw Kamila Gasiuk-Pichowicz i Paweł Pudłowski, a w ostatniej chwili, już podczas konwencji, Piotr Misiło.

Ryszard Petru złożył gratulacje Lubnauer i podkreślił, że szanuje wynik dzisiejszych wyborów.

Warto przeczytać: Ryszard Petru znów „błyszczy”. Podczas swojej wypowiedzi w komiczny sposób zmienił nazwisko sędziego Tulei [WIDEO]

Podziel się