Szukaj

Ryszard Petru chce karać PiS za zbrodnie przed Trybunałem Stanu [WIDEO]

15-03-2017 16:13
Ryszard Petru, lider Nowoczesnej Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Lider partii Nowoczesna był gościem Moniki Olejnik w programie „Kropka nad i”, w którym odpowiadał na pytania prowadzącej w związku z ostatnimi wydarzeniami politycznymi, rozgrywającymi się na scenie krajowej, jak i europejskiej.

Polityk krytycznie oceniając sytuację, jaka powstała w wyniku rządów partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego, wybiegł nieco w przyszłość. Ryszard Petru uznał bowiem, że po zakończeniu sprawowania władzy przez obecny układ polityczny będzie trzeba postawić niektóre osoby przed Trybunałem Stanu.

Szef Nowoczesnej przypomniał, że za rządów koalicji PO-PSL była szansa postawić Zbigniewa Ziobro przed sądem dla polityków, którym jest przecież Trybunał Stanu. Wtedy zabrakło zaledwie pięciu głosów. Ryszard Petru odnosząc się do tego wydarzenia, podkreślił, że realizacja takiego zamierzenia będzie mieć skutki edukacyjne dla polityków o poglądach konserwatywnych i narodowych, jak i dla społeczeństwa. Petru twardo oświadczył, że:

Koniecznie przeczytaj: Ryszard Petru mówi, jak przytulać wyborców PiS [WIDEO]

Czytaj też: Stanisław Michalkiewicz opowiada, jak zareagował na zaproszenie od Moniki Olejnik [WIDEO]

[...] to musi być kara nacjonalistycznych rządów, takich jak ten pisowski. To musi być kara za zbrodnię.

Wypowiedź Ryszarda Petru w tym stylu, nie jest niczym dziwnym. Wpadki tego polityka w Sejmie czy w środkach masowego przekazu zdarzają się często i są przedmiotem kpin i dowcipów internautów, a nawet dziennikarzy politycznych.  

Warto przeczytać: Ryszard Petru opowiada… dowcip [WIDEO]

Podziel się