Szukaj

„Ordynarna prowokacja”. 7-letnia Zosia, „autorka rysunku o Marszu Niepodległości” okazała się być 39-letnią Gabrysią [foto]

15-11-2018 16:20
Rysunki Zosi Fot. Gabriela Lazarek / Facebook
Podziel się

Obrońcy demokracji wymyślili nowy sposób na oczernienie patriotycznej postawy Polaków. W sieci zaczęły się pojawiać rysunki „7-letniej Zosi”, które przedstawiały „oczami dziecka” m.in. Marsz Niepodległości. Szybko okazało się, że autorką jest 39-letnia działaczka znana z antyrządowych demonstracji.

Jak przypomina portal wPolityce.pl, Gabriela Lazarek zyskała rozpoznawalność po artykule zamieszczonym w „Gazecie Wyborczej”. Przedstawiona została jako fryzjerka, która przed „dobrą zmianą”, zajmowała się „domem, pracą, synem, czytaniem książek i spacerami z psem”. Teraz wyszła na ulicę – zaczęła maszerować z KOD, a potem przyłączyła się do akcji Obywateli RP.

Koniecznie przeczytaj: „To wygląda jak próba przejęcia marszu”. Komentarze po decyzji prezydenta o zastąpieniu Marszu Niepodległości państwowym marszem

Czytaj też: To zdjęcie z Marszu Niepodległości zrobiło furorę w sieci. Autorka zamieściła także nagranie z hymnem [foto+wideo]

39-latka w ubiegłym roku zakłóciła mszę przed Marszem Niepodległości. Lazarek weszła do kościoła z transparentem „Rasizm to grzech”. Relację działaczki przytaczał Newsweek, który pisał, że została „skopana i wyrzucona jak worek ziemniaków” z „kościoła pełnego neofaszystów”.

W końcu wyrzucili mnie na zewnątrz… jak worek ziemniaków. Głośno zatrzasnęli bramę. W chwilę później zobaczyłam, że idzie za mną grupa nazistów, która kręciła się wokół kościoła. Zaczęli mnie gonić. Nie wiem, co by się stało, gdybym nie spotkała wtedy wycieczki zagranicznych turystów. Spytałam, czy mogę do nich dołączyć. Zgodzili się. Weszliśmy razem w jakiś zaułek, i na tym, na szczęście, wszystko się skończyło.

Teraz Lazarek postanowiła się wykazać ze strony „artystycznej”. Na stronach zwolenników KOD-u i innych podobnych organizacji zaczęły krążyć rysunki rzekomo 7-letniej Zosi, ukazujące Marsz Niepodległości rzekomo oczami dziecka. Pojawiały się na nic hasła takie jak „Je*ać Żyda” czy „Zboczone k*rwy” (w wersji nieocenzurowanej).

Kiedy pojawiły się komentarze oburzonych internautów zarzucających ordynarną manipulację, 39-letnia Gabrysia zaczęła się tłumaczyć:

„…ten rysunek to przykład tego, co potencjalne Zosie i Jasie obecne na marszu mogą narysować. W takiej rzeczywistości spędziły ten dzień i chociaż rysunek jest dziełem hipotetycznej Zosi, jest PRAWDĄ. Dokładnie trak wyglądał ten marsz oczami dziecka”

- napisała odnosząc się do jej rysunku przedstawiającego Marsz Niepodległości.

Mimo przytłaczającej krytyki ze strony internautów, rysunki pozostały i nadal są rozpowszechniane przez zwolenników opozycji.

Czy publikowanie takich rysunków, to nie jest działanie antysemickie i szerzące nienawiść?

- pytają internauci.

Niektórzy internauci przy okazji przypominają, z kim demonstrowała i pokazywała się publicznie Lazarek.

Warto przeczytać: Porażka Gronkiewicz-Waltz. Sąd Apelacyjny oddalił zażalenie warszawskiego ratusza ws. Marszu Niepodległości

Podziel się