Szukaj

Kaczyński może stracić kluczowych polityków na rzecz Rydzyka. Duchowny zamierza stworzyć alternatywę dla Prawa i Sprawiedliwości

21-05-2018 21:16
Ojciec Tadeusz Rydzyk Fot. Radio Maryja / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Prezes Jarosław Kaczyński niebawem może mieć poważny problem. Niedawno Marek Jurek niepochlebnie wypowiedział się na temat dalszej współpracy z Prawem i Sprawiedliwością, teraz z kolei ojciec Tadeusz Rydzyk rozważa stworzenie nowej partii politycznej.

Jak informuje „Do Rzeczy”, politycy Prawa i Sprawiedliwości związani z Radiem Maryja mają czuć się marginalizowani we własnej partii. Chodzi między innymi o Antoniego Macierewicza czy Jana Szyszkę. Do tego coraz więcej powodów do narzekań ma ojciec Tadeusz Rydzyk.

Założyciel Radia Maryja ma obawiać się ustawy dotyczącej reformy szkół wyższych, która miałaby uderzyć w jego toruńską uczelnię. Ponadto duchowny nie jest zadowolony z dotychczasowych prac nad ustawą antyaborcyjną. W dodatku ojciec Rydzyk uważa walkę z hodowlą zwierząt futerkowych za zły pomysł.

Koniecznie przeczytaj: Ojciec Rydzyk zawstydził Adama Michnika. Różnicę klas widać gołym okiem [WIDEO]

Czytaj też: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

W tej chwili kapłan nie ma jednak innej partii, którą mógłby poprzeć. Z tego powodu mógłby chcieć powstania zupełnie nowego ugrupowania, którego politycy byliby zwolennikami Radia Maryja. Jak poinformowało „Do Rzeczy”, w Toruniu mogą rozważać wystawienie własnej listy wyborczej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wśród kandydatów mieliby się znaleźć między innymi: Antoni Macierewicz, Jan Szyszko, Anna Sobecka, Zbigniew Kuźmiuk, przedstawiciele ruchów pro-life oraz narodowcy.

Niebawem może okazać się, że Jarosław Kaczyński straci kilku ważnych polityków oraz poparcie licznej grupy zwolenników Radia Maryja.

Warto przeczytać: Włochy: Radio Maryja ostro skrytykowane przez Watykan

Podziel się