Szukaj

Jarosław Kaczyński rozmawiał z prezydentem Ukrainy o wspólnej przeszłości i zbrodniach UPA

03-12-2016 19:44
Jarosław Kaczyński przemawiający na Forum Ekonomicznym w Krynicy Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

W związku z wizytą w Polsce prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko, rozmawiali z nim prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, a także prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W ostatnim przypadku mocno zaakcentowany został wątek historyczny dotyczący wspólnych relacji Polski i Ukrainy.

O przebiegu rozmowy Jarosława Kaczyńskiego i Petro Poroszenko, które odbyło się w piątek wieczorem mówiła Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Ujawniła ona, że w czasie spotkania mocno został zaakcentowany wątek UPA i zbrodni dokonanych przez Ukraińców na Polakach.

Prezes Jarosław Kaczyński spotkał się z Prezydentem Ukrainy. Rozmowa przewidziana na 40 min. trwała prawie 2 godz. Omówiono wzajemne stosunki Polski i Ukrainy. Prezes PiS podkreślił, że niepodległość Ukrainy i wspieranie jej dążeń do Unii Europejskiej jest polska racją stanu. Równocześnie bardzo mocno postawił wątek historyczny, a stanowcze odcięcie się Ukrainy od zbrodni UPA uznał za warunek zarówno zbliżenia z Polską jak i Europą – powiedziała dla serwisu 300polityka.pl Beata Mazurek.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński wybrany... „Herodem Roku”. Wyprzedził Natalię Przybysz i Barbarę Nowacką

Czytaj też: Jarosław Gowin krytykuje socjalistyczną politykę PiS

Petro Poroszenko wraz z małżonką Maryną przyjechał w piątek do Warszawy na jednodniową oficjalną wizytę w związku z 25 rocznicą uznania przez Polskę niepodległości Ukrainy.

Warto przeczytać: Prezydent Ukrainy wraz z rodziną uwieczniony na religijnym fresku?

Podziel się