Szukaj

Rowerzystka potrąciła 4-letnią dziewczynką i uciekła. Rodzice apelują o pomoc [foto]

03-08-2018 10:00
Ranna 4-latka Fot. Alina Piotrowska / Facebook
Podziel się

31 lipca w Jeleniej Górze rowerzystka potrąciła 4-letnią dziewczynkę. Dziewczynka trafiła do szpitala. Sprawczyni szybko oddaliła się z miejsca zdarzenia. Rodzice apelują o pomoc w znalezieniu kobiety.

Sytuacja miała miejsce we wtorek przed południem przy ulicy Kiepury 25 w Jeleniej Górze. Jak podkreślają rodzice dziewczynki, do zdarzenia doszło na chodniku, gdzie rowery nie powinny się poruszać. 4-latka wysiadała z zaparkowanego auta i wtedy wjechała w nią rowerzystka. Kobieta straciła równowagę i według relacji rodziców o mało nie przygniotła dziecka.

Mąż ją podtrzymał, wybijając kciuka, bo straciła równowagę i rowerem przygniotłaby dziecko. Kalina upadła. Zaczęła krwawić

Koniecznie przeczytaj: Groźny wypadek w Grudziądzu. Policja udostępnia nagranie i apeluje: „Kierowcy uważajcie na pieszych i rowerzystów!” [wideo]

Czytaj też: Olbrzymia góra lodowa dotarła do brzegu Grenlandii. Konieczna była ewakuacja mieszkańców [wideo]

- mówi cytowana przez fakt.pl matka dziecka.

Dodaje, że rowerzystka i towarzyszący jej mężczyzna nie byli skorzy do pomocy i szybko odjechali, mimo że ich dziecko było całe we krwi. Na miejsce wezwano pogotowie. 4-latka z wstrząśnieniem mózgu i innymi obrażeniami została przewieziona do szpitala, gdzie nadal przebywa.

Rodzice postanowili nagłośnić sprawę, aby odszukać rowerzystkę. Kobieta poszukiwana jest również przez policję. Sprawczyni wypadku została opisana przez świadka zdarzenia jako „tęga kobieta w wieku 60-65 lat, o krótkich, sięgających ucha blond włosach i w okularach leczniczych”. W momencie zdarzenia miała na sobie jasną koszulkę w poprzeczne paski. Jechała na miejskim rowerze typu „damka” z koszem z przodu.

Matka dziecka we wpisie poniżej zamieszcza także opis towarzyszącego rowerzystce mężczyzny oraz dane do kontaktu.

Warto przeczytać: To nagranie mrozi krew w żyłach. Koszmarnie wyglądający wypadek na Zakopiance [wideo]

Podziel się