Szukaj

Warszawa: Rowerzysta wymusił pierwszeństwo i potrącił pieszą. Kobieta zmarła po kilku dniach w szpitalu

14-09-2018 23:59
rower, rowerzysta
Podziel się

Jak poinformował portal TVP Info, warszawscy policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zatrzymali 43-letniego Rafała K., rowerzystę podejrzewanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na Saskiej Kępie. Mężczyzna miał potrącić kobietę i odjechać z miejsca zdarzenia.

Z relacji mediów wynika, że 7 września 2018 roku rowerzysta, który jechał chodnikiem na Saskiej Kępie, nie ustąpił pierwszeństwa pieszej i potrącił ją. W wyniku uderzenia kobieta upadła i uderzyła głową w beton. Mężczyzna nie zważając na stan poszkodowanej, oddalił się z miejsca zdarzenia. Ranną przewieziono do szpitala, gdzie po kilka dniach zmarła.

Zatrzymanemu rowerzyście przedstawiono zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Prokuratura zdecydowała o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego.

Koniecznie przeczytaj: Dramatyczne wydarzenie z udziałem bramkarza Legii Warszawa. Arkadiusz Malarz reanimował ofiary wypadku samochodowego

Czytaj też: Wypadek policyjnego radiowozu w Warszawie. Eskortował kolumnę BOR z szefem NATO [FOTO]

Warto przeczytać: Surowe kary dla kibiców Legii Warszawa po zajściach w Madrycie. Wielotysięczne grzywny i zakazy stadionowe

Podziel się