Szukaj

Kadet rosyjskiego żaglowca sprofanował pomnik papieża w Świnoujściu – kapitan wystosował specjalne pismo do Polaków [foto]

30-05-2018 21:08
Pomnik Jana Pawła II w Świnoujściu Fot. Aleksander Skiepko / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Popiersie papieża Polaka zostało sprofanowane przez kadeta rosyjskiego statku STS Kruzensztern. Kapitan żaglowca postanowił wystosować specjalne pismo, w którym przeprosił za zachowanie swojego podopiecznego.

Media społecznościowe obiegło zdjęcie, na którym rosyjski kadet udaje, że „dusi” popiersie Jana Pawła II. Fotografia została dodatkowo opisana słowami: „Ruscy nie potrafią, tak?”.

Żaglowiec Kruzensztern regularnie odwiedza Świnoujście. Do tej pory załoga statku miała dobre stosunki z polskim miastem. Incydent spotkał się z szybką reakcją – prezydent Świnoujścia zażądał od kapitana statku Michaiła Eremchenki wyjaśnień.

Koniecznie przeczytaj: 12 lat temu odszedł św. Jan Paweł II. Jego pielgrzymki do Polski odmieniły nasz kraj [WIDEO]

Czytaj też: Zaskakujące słowa rzecznika Platformy Obywatelskiej. Jan Grabiec uważa, że Donald Tusk jest jak… Jan Paweł II [WIDEO]

Portal iswinoujscie.pl zamieścił na swojej stronie list, którego autorem jest kapitan żaglowca. Są w nim zawarte przeprosiny, jednak nie wiemy, czy wobec kadeta zostaną wyciągnięte jakiekolwiek konsekwencje.

Oto treść listu:

Zwracam się do Was, drogich mieszkańców Świnoujścia, obywateli Rzeczpospolitej, katolików całego świata. W imieniu całej załogi i kadetów, którzy służą na pokładzie żaglowca szkoleniowego „Kruzenshtern”, przepraszam, czując wielką gorycz i szczery żal za obraźliwy gest moich kadetów podczas postoju naszego żaglowca w gościnnym porcie Świnoujście. Zdajemy sobie sprawę z bólu i zniewagi, jaką mogli odczuć wszyscy katolicy w związku z bezmyślnym chuligaństwem kadetów. Oni bardzo żałują swojego zachowania. Ich wyrzuty sumienia będą doskonałą lekcją w zrozumieniu poszanowania katolickich świętych braterskich Słowian i Polaków. Cała praca na pokładzie żaglowca szkoleniowego „Kruzenshtern” zawsze zmierzała i będzie zmierzać do budowania pełnych szacunku, dobrosąsiedzkich relacji, przyjaźni i wzajemnego zrozumienia wśród ludzi. Proszę, przyjmijcie nasze szczere przeprosiny.

Warto przeczytać: Najmocniejszy przekaz św. Jana Pawła II? Lewicowe media tak chętnie o nim zapominają [WIDEO]

Podziel się