Szukaj

Rosjanie wyrazili zgodę na oględziny wraku TU-154m. Polscy śledczy udadzą się do Rosji pod koniec maja

09-05-2019 17:42
Wrak Tu-154, Smoleńsk Fot. OTRS member / wikimedia.org / CC BY-SA 2.5
Podziel się

Jak podaje RMF FM, strona rosyjska wyraziła zgodę na oględziny wraku Tu-154m w Smoleńsku przez polskich śledczych i ekspertów. Decyzja ta została wydana w marcu br. przez tamtejszy Komitet Śledczy.

W ramach prowadzonych prac w Smoleńsku polscy eksperci będą mogli ponownie dokonać oględzin agregatów, podzespołów i elementów konstrukcyjnych znajdujących się na lotnisku Siewiernyj w Smoleńsku. Nasi śledczy mają udać się do Rosji pod koniec maja.

Rosyjski Komitet Śledczy, który wydał oświadczenie w tej sprawie, jednocześnie podkreślił, że wrak samolotu wciąż jest traktowany jako dowód rzeczowy w trwającym śledztwie.

Koniecznie przeczytaj: Niespodziewana decyzja Rosji ws. katastrofy smoleńskiej. Polscy prokuratorzy otrzymają dostęp do wraku samolotu

Czytaj też: Polscy dziennikarze ujawnili, jak przebiegała wizyta polskich prokuratorów w Smoleńsku. „Nie mogli nic zrobić” [wideo]

Warto przeczytać: Zgromadzenie Parlamentarne RE wezwało Rosję do zwrotu wraku. „To pierwszy tak ważny dokument międzynarodowej organizacji”

Podziel się