Szukaj

Rosja chce sankcji wobec Polski za burzenie komunistycznych pomników

05-07-2017 13:15
Ojcowie komunizmu Fot. Jgaray / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Rosja m.in. poprzez sankcje nakładane na polskich polityków i dziennikarzy chce walczyć z dekomunizacją w naszym kraju. Rosyjskie media podają nieprawdziwe informacje o rzekomym niszczeniu w Polsce grobów radzieckich żołnierzy.

Pomysł na sankcje wobec Polski pojawił się na antenie rządowej telewizji Rossija24. Miałyby one objąć m.in. zakaz wjazdu do Rosji dla polskich polityków i dziennikarzy, wprowadzenie sankcji ekonomicznych czy podważenie legalności polskiego terytorium na zachodzie kraju.

Polacy plują nam w twarz – grzmi rosyjska agencja Regnum.

O sprawie informuje rmf24.pl.

Deputowani rosyjskiej Dumy - jak Oleg Niłow - zapowiadają międzynarodową ofensywę, a media rosyjskie grożą Polsce sankcjami – informuje portal.

Koniecznie przeczytaj: Rosja planuje wprowadzenie w przyszłym roku kary śmierci

Czytaj też: Niemka zachwycona Polską: „Jesteście dla nas wzorem” [WIDEO]

Niłow miał zapowiedzieć, że sankcje zaczną się od działań gospodarczych; prace nad nimi mają już trwać w rosyjskim parlamencie.

Wierzę w to, że przyłączą się o nas inne kraje, których ojcowie i dziadkowie spoczywają w Polsce – mówi deputowany.

Rosyjska propaganda podaje nieprawdziwe informacje o niszczeniu grobów radzieckich żołnierzy w Polsce.

To nie pierwsza próba ingerencji rosyjskiej w polską wewnętrzną politykę historyczną. Już w 2016 roku minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow zarzucał nam walkę z pomnikami żołnierzy radzieckich, poległych podczas drugiej wojny światowej.

Niedawno polski parlament przyjął ustawę, która wprowadza dekomunizację przestrzeni publicznej. Chodzi jednak o liczne pomniki ku czci Związku Radzieckiego czy komunistycznych dygnitarzy, wystawiane w Polsce w okresie PRL.

Warto przeczytać: Dziennikarz ujawnia prawdziwe przyczyny ataków na Antoniego Macierewicza [WIDEO]

Podziel się