Szukaj

Były polityk PO ujawnił niewygodne informacje o Donaldzie Tusku: „Ciągle jęczał: Jezu! Znowu muszę do tych matołów jechać”

14-08-2018 18:15
Donald Tusk, 2012 Fot. European Peoples Party / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Były czołowy polityk Platformy Obywatelskiej Jan Rokita podczas niedawnego wywiadu dla tygodnika „Wprost” ujawnił zaskakujące informacje o Donaldzie Tusku. Otóż okazuje się, iż obecny szef Rady Europejskiej nie miał zbyt dużego szacunku do partii, której sam przewodniczył.

W trakcie rozmowy Jan Rokita powiedział, iż Donalda Tusk w przeciwieństwie do Jarosława Kaczyńskiego nie darzył zbyt dużym szacunkiem własnego ugrupowania. Co więcej, często narzekał na spotkania partyjne z kolegami:

Platformy nigdy nie cenił. O ile Kaczyński zawsze kochał swoją partię, o tyle Tusk zawsze swojej partii nie cierpiał. Kaczyński jest kimś, dla kogo partia jest domem i przystanią. Zawsze słynął z tego, z jaką lubością odwiedzał komórki partyjne w Psiej Wólce, opowiadając z radością, iż spotka tam znowu jakiegoś pana Józia, który w 1992 r. przyjechał ze sztandarem na antywałęsowską demonstrację. A Tusk? Ciągle jęczał: „Jezu! Znowu muszę do tych matołów gdzieś tam jechać!.

Koniecznie przeczytaj: Zaskakujące słowa rzecznika Platformy Obywatelskiej. Jan Grabiec uważa, że Donald Tusk jest jak… Jan Paweł II [WIDEO]

Czytaj też: Wałęsa oficjalnie z Platformą Obywatelską. Co z KOD-em?

Podczas wywiadu polityk wyjawił również, że Donald Tusk od dawna marzy o byciu prezydentem Polski. Jak jednak zaznaczył, obecny szef Rady Europejskiej nie zdecyduje się na start w wyborach, jeżeli nie będzie przekonany, że może w nich wygrać:  

Od zawsze marzy mu się prezydentura, ale przyjmie ją tylko wtedy, gdy zostanie mu ona złożona pod nogi. Jeśli będzie ryzyko klęski, moim zdaniem nie wystartuje.

Zdaniem Rokity były lider PO może zostać prezydentem, jeżeli partia Grzegorza Schetyny odniesie sukces wyborczy lub wówczas, gdy zjednoczona opozycja wskaże go na wspólnego kandydata.

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Podziel się