Szukaj

Małgorzata Rozenek-Majdan: „Nazywam in vitro niepokalanym poczęciem” [foto]

17-05-2019 12:59
Małgorzata Rozenek-Majdan Fot. TVN Fashion / You Tube / YouTube
Podziel się

Małgorzata Rozenek-Majdan, celebrytka znana z programów TVN, nigdy nie ukrywała, że jest gorącą zwolenniczką metody in-vitro. Tym razem jednak obecna żona Radosława Majdana posunęła się do niezwykle kontrowersyjnego stwierdzenia.

Pewnie wielu osobom się narażę, ale ja czasami nazywam in vitro niepokalanym poczęciem

- powiedziała Rozenek-Majdan w rozmowie z „Faktem”.

Jeśli Kościół katolicki tak bardzo czepia się niektórych słów i określeń związanych z tą metodą zajścia w ciążę, to proszę, niech mi ktoś wyjaśni, że tak właśnie nie jest

- sugeruje prowokacyjne celebrytka.

„Perfekcyjna Pani Domu” ma dwójkę synów z poprzedniego małżeństwa, które urodziły się dzięki sztucznemu zapłodnieniu. Obecnie stara się o kolejne dziecko także w oparciu o zabiegi in vitro. Niedawno ukazała się książka jej autorstwa „In vitro. Rozmowy intymne”, w której opisuje, jak wygląda staranie się o dziecko z wykorzystaniem tej budzącej kontrowersje metody.

Koniecznie przeczytaj: Marta Kaczyńska krytykuje zakaz aborcji i ograniczenie dostępu do in vitro

Czytaj też: Andrzej Rozenek ostro zaatakował prezydenta Andrzeja Dudę. Stanowcza odpowiedź Marka Jakubiaka [wideo]

Rozenek-Majdan zapewnia również, że jej ojciec (Stanisław Kostrzewski, były skarbnika PiS) zaakceptował jej wybór.

Jestem z głęboko wierzącej rodziny, a do tego mój ojciec jest konserwatywny w kwestiach obyczajowych. Nigdy jednak nie dał moim synom odczuć, że ma jakieś obiekcje wobec metody in vitro, dzięki której obaj pojawili się na świecie. Zaakceptował moje wybory w tej kwestii

- zapewnia celebrytka.

Warto przeczytać: Małgorzata Kożuchowska o krytykowaniu jej wiary w Boga „Chodzę w niedzielę do kościoła. To ma mnie dyskwalifikować?”

Podziel się