Szukaj

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki o przyjęciu antypolskiej ustawy 447. „To kuriozum w skali świata” [wideo]

27-04-2018 13:42
Robert Winnicki Fot. Ruch Narodowy Mazowsze / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

W środę przed ambasadą Stanów Zjednoczonych w Warszawie odbyła się manifestacja „STOP żydowskim roszczeniom majątkowym!”. Protest ten był odpowiedzią na przyjęcie przez amerykański Kongres antypolskiej ustawy 447. W trakcie swojego wystąpienia prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki nie szczędził mocnych słów krytyki wobec amerykańskich polityków i naciskających na nich żydowskich organizacji.

Warto przypomnieć, że niedawno Izba Reprezentantów Kongresu Stanów Zjednoczonych przegłosowała ustawę 447, która uprawnia Departament Stanu USA do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu. Dzięki niej może również poprzez swoje kanały dyplomatyczne aktywnie pomagać w odzyskaniu żydowskich majątków bezdziedzicznych. Przyjęcie tej ustawy niezwykle ostro skomentowali m.in. znani publicyści oraz internauci, którzy przestrzegli przed jej negatywnymi skutkami (Więcej:Amerykański Kongres przyjął niekorzystną dla naszego kraju ustawę 447. Dosadne komentarze polskich publicystów i internautów [wideo+foto]).

Koniecznie przeczytaj: „Rzeczywistość przerosła już kabaret”. Robert Górski ocenia premiera Mateusza Morawieckiego. Wspomina również żarty z Donalda Tuska

Czytaj też: Odważne prognozy polityczne niemieckiej gazety. „Już niedługo Robert Biedroń może powtórzyć sukces Emmanuela Macrona”

Podczas środowej manifestacji przed ambasadą USA w Polsce, poseł Robert Winnicki a zarazem prezes Ruchu Narodowego nie szczędził mocnych słów:

Jesteśmy tu po to, aby po pierwsze, zaprotestować przeciwko wyłudzaniu pieniędzy, polskiego majątku narodowego odbudowywanego po II wojnie światowej przez Polaków, a po drugie po to, żeby zaprotestować przeciwko ingerencji innego państwa w nasze wewnętrzne sprawy. Jest to wyłącznie polską kwestią, jak załatwimy sprawę roszczeń reprywatyzacyjnych. Zwłaszcza, że te roszczenia są w Stanach Zjednoczonych artykułowane głównie przez organizacje, nie przez konkretnych ludzi

W trakcie przemówienia polityk zapewnił, że zostaną podjęte działania, by Polacy nie musieli płacić organizacjom żydowskim, które bezprawnie będą mogły domagać się zapłaty odszkodowań: 

Trzeba jasno zadeklarować. Nie zapłacimy organizacjom żydowskim, które chcą mienia bezspadkowego.To kuriozum w skali świata. Nie zapłacimy ani złotówki. To musi być jasna deklaracja wszystkich Polaków. To musi być jasna deklaracja, która popłynie od prezydenta i rządu. Nie będziemy płacić hochsztaplerom, wyłudzaczom i złodziejom.

Poniżej nagranie:

 

 

Warto przeczytać: Robert Mazurek bez litości dla szefowej Nowoczesnej: „Mógłbym się z panią założyć, ale nie chcę was pognębiać” [wideo]

Podziel się