Szukaj

Robert Biedroń: „Kibicuję posłance chcącej deportować ateistów”

19-11-2016 15:40
Robert Biedroń w Sejmie Fot. Robert Biedroń / wikimedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Ostatnia propozycja posłanki PiS, Beaty Mateusiewicz-Pieluchy, która sugerowała, że Polska powinna deportować cudzoziemców innego wyznania nich katolickie, jeżeli nie podpiszą „lojalki” wzbudziła mocne kontrowersje, nawet w prawicowo-konserwatywnych kręgach. Do sprawy odniósł się m.in. Robert Biedroń, który napisał, że „kibicuje” posłance.

Beata Mateusiak-Pielucha, napisała na portalu wpolityce.pl krótki felieton, w którym m.in. stwierdziła, że cudzoziemcy innego wyznania niż katolickie powinni podpisywać specjalne oświadczenie o poszanowaniu polskich wartości, a w przypadku odmowy podlegać deportacji:

Powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji.

Koniecznie przeczytaj: Robert Biedroń opowiada o przyszłym ślubie ze swoim partnerem i o… adopcji dziecka

Czytaj też: Garstka osób na proteście KOD-u. Razem z feministkami, chcieli się… deportować

Posłanka PiS sporo uwagi też poświęciła pracującym w Polsce Ukraińcom:

Jak dotąd nie czytałam i nie słyszałam w polskich mediach pytania: kim są ci ludzie z Ukrainy, których w Polsce pracuje już ponad milion? Potomkami morderców? A jeśli tak, to czy uważają ludobójstwo, jakiego dopuścili się ich krewni na Polakach, za zło, które ich dzisiaj boli? A może są tymi, którzy za zarobione u nas pieniądze fundują na Ukrainie pomniki Bandery?

Tekst odbił się głośnym echem w mediach i raczej obrońców tez wygłaszanych przez posłankę nie widać, nawet po prawej stronie sceny politycznej. Poseł Piotr Apel z Kukiz ’15 złożył nawet wniosek do sejmowej komisji etyki o ukaranie parlamentarzystki.

Kontrowersyjną wypowiedź Mateusiewicz-Pieluch chętnie komentuje też lewica. Robert Biedroń stwierdził, że „kibicuje” posłance. Dlaczego?

Kibicuję jej. Im więcej takich posłanek, tym lepiej dla polskiej demokracji. Prawo i Sprawiedliwość przestanie wtedy rządzić. To się stanie tak komiczne, że ludzie przestaną na serio traktować tę partię. Mają dobre sondaże, bo rozdają pieniądze - stwierdził prezydent Słupska.

Warto przeczytać: Ukraińcy skarżą się na ksenofobię ze strony Polaków

Podziel się