Szukaj

Rekonstrukcja rządu Mateusza Morawieckiego zakończona. Poznaliśmy nazwiska nowych ministrów [FOTO + WIDEO]

09-01-2018 14:24
Rząd Mateusza Morawieckiego Fot. Kancelaria Premiera / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał dzisiaj nowych ministrów. Odwołani zostali Jan Szyszko, Konstanty Radziwiłł, Antoni Macierewicz, Witold Waszczykowski i Anna Streżyńska.

Nowym ministrem obrony narodowej został Mariusz Błaszczak, który zastąpił Antoniego Macierewicza.

Nowym ministrem spraw wewnętrznych i administracji został Joachim Brudziński (zastąpił Mariusza Błaszczaka).

Koniecznie przeczytaj: Powołano rząd Mateusza Morawickiego. Spekulacje mediów się nie sprawdziły. Zobacz cały skład skład Rady Ministrów [WIDEO]

Czytaj też: Zadziwiający komentarz Tomasza Lisa po rekonstrukcji rządu. Uważa, że wymiana dwóch kluczowych ministrów to… cios w opozycję [FOTO]

Łukasz Szumowski został ministrem zdrowia i zastąpił na tym stanowisku Konstantego Radziwiłła.

Henryk Kowalczyk został ministrem środowiska. Zastąpił Jana Szyszko.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zmieniono na Ministerstwo Infrastruktury. Szefem resortu pozostał Andrzej Adamczyk.

Ministrem finansów została Teresa Czerwińska, a Jerzy Kwieciński ministrem inwestycji i rozwoju. Przedtem ministrem rozwoju i finansów był Mateusz Morawiecki.

Ministrem spraw zagranicznych został Jacek Czaputowicz. Zastąpił odwołanego Witolda Waszczykowskiego.

Jadwiga Emilewicz została ministrem przedsiębiorczości i technologii.

Anna Streżyńska została odwołana z funkcji ministra cyfryzacji.

Po ogłoszeniu składu nowego rządu najszerzej komentowana jest zmiana na stanowisku szefa MON. Wiele osób związanych ze środowiskiem PiS nie może pogodzić się z odwołaniem Antoniego Macierewicza. Więcej tutaj: Ta dymisja doprowadzi do otwartej wojny? Dziennikarze popierający PiS mówią: ,,Prezydent stanął tam, gdzie stało ZOMO”. Mówią, kto tak naprawdę stał za dymisją

Z kolei sporym zaskoczeniem dla części komentatorów jest nominacja Jacka Czaputowicza na szefem MSZ i powołanie na ministra przedsiębiorczości i technologii Jadwigi Emilewicz.

Warto przeczytać: Media podają nazwisko nowego ministra finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego. Co z pozostałym składem Rady Ministrów?

Podziel się