Szukaj

Zdumiewająca reakcja Kaczyńskiego. Prezes PiS pogroził palcem posłance po jej wystąpieniu w Sejmie [wideo]

21-11-2018 22:42
Anna Siarkowska, Jarosław Kaczyński Fot. Coolfon / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Sejm przyjął dzisiaj w błyskawicznym tempie nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Głosy krytyczne padały nie tylko ze strony opozycji. Parlamentarzystka PiS Anna Siarkowska negatywnie oceniła wycofywanie się z reformy sądownictwa pod naciskiem Unii Europejskiej. Kamery zarejestrowały reakcje na jej słowa prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Projekt ws. nowelizacji ustawy o SN został przegłosowany dzisiaj w Sejmie. Poparło go 215 posłów (206-PiS, 5-WiS i 4-niezrzeszonych), przeciw było 161, zaś 24 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedzała burzliwa debata, w czasie której głos zabrała m.in. Anna Siarkowska - przewodnicząca Partii Republikańskiej, która po odejściu z Kukiz’15 przeszła do klubu parlamentarnego PiS.

Koniecznie przeczytaj: Kaczyński kontra Wałęsa w sądzie. Ta krótka wymiana zdań robi furorę w sieci [wideo]

Czytaj też: Starcie Jarosława Kaczyńskiego i Lecha Wałęsy w sądzie. Zobacz najciekawsze momenty [wideo]

Pragnę zwrócić uwagę wysokiej izby, że wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości, pod naciskiem instytucji unijnych wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu

- mówiła Siarkowska.

Schodząca z mównicy posłanka była bacznie obserwowana przez Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy Siarkowska koło niego przechodziła, prezes PiS… pogroził jej palcem.

Siarkowska niespecjalnie przejęła się reakcją Kaczyńskiego. W czasie głosowania opowiedziała się przeciw przyjęciu nowelizacji o SN. Swoje stanowisko podtrzymała także w opublikowanym na Twitterze wpisie.

Sytuacja szeroko komentowana jest w mediach i w internecie.

Warto przeczytać: Wyznaczono nowego ambasadora Izraela w Polsce. Anna Azari odchodzi. „Już dawno powinna zostać odwołana” [foto]

Podziel się