Szukaj

Zdumiewająca reakcja Kaczyńskiego. Prezes PiS pogroził palcem posłance po jej wystąpieniu w Sejmie [wideo]

21-11-2018 22:42
Anna Siarkowska, Jarosław Kaczyński Fot. Coolfon / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Sejm przyjął dzisiaj w błyskawicznym tempie nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Głosy krytyczne padały nie tylko ze strony opozycji. Parlamentarzystka PiS Anna Siarkowska negatywnie oceniła wycofywanie się z reformy sądownictwa pod naciskiem Unii Europejskiej. Kamery zarejestrowały reakcje na jej słowa prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego.

Projekt ws. nowelizacji ustawy o SN został przegłosowany dzisiaj w Sejmie. Poparło go 215 posłów (206-PiS, 5-WiS i 4-niezrzeszonych), przeciw było 161, zaś 24 parlamentarzystów wstrzymało się od głosu. Głosowanie poprzedzała burzliwa debata, w czasie której głos zabrała m.in. Anna Siarkowska - przewodnicząca Partii Republikańskiej, która po odejściu z Kukiz’15 przeszła do klubu parlamentarnego PiS.

Koniecznie przeczytaj: Jarosław Kaczyński krytykuje Tuska w wywiadzie dla TVP [WIDEO]

Czytaj też: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

Pragnę zwrócić uwagę wysokiej izby, że wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości, pod naciskiem instytucji unijnych wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu

- mówiła Siarkowska.

Schodząca z mównicy posłanka była bacznie obserwowana przez Jarosława Kaczyńskiego. Kiedy Siarkowska koło niego przechodziła, prezes PiS… pogroził jej palcem.

Siarkowska niespecjalnie przejęła się reakcją Kaczyńskiego. W czasie głosowania opowiedziała się przeciw przyjęciu nowelizacji o SN. Swoje stanowisko podtrzymała także w opublikowanym na Twitterze wpisie.

Sytuacja szeroko komentowana jest w mediach i w internecie.

Warto przeczytać: Jarosław Kaczyński oglądał „Ucho prezesa”. Miał tylko jedno zastrzeżenie [WIDEO]

Podziel się