Szukaj

Ratusz jednak podał frekwencję marszy 11 listopada. Wyliczenia znacznie odbiegają od danych policji…

12-11-2016 13:47
Hanna Gronkiewicz-Waltz przed mikrofonem na konferencji Fot. Platforma Obywatelska RP / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Wczoraj jeszcze warszawscy urzędnicy deklarowali, że nie będą przedstawiać w tym roku danych dotyczących frekwencji na marszach, które odbyły się w stolicy 11 listopada. Dzisiaj jednak stołeczny ratusz podał swoje wyliczenia, które, jak można się by było spodziewać – znacząco różnią się od informacji przekazanych przez policję.

Ministerstwo spraw wewnętrznych podało wczoraj dane dotyczące frekwencji uczestników największych marszy, które odbyły się w Warszawie 11 listopada. Według policji na Marszu Niepodległości było 75 tys. uczestników, na marszu KOD-u 10 tys. w momencie kulminacyjnym – minister Błaszczak podkreślał, że w końcowym momencie manifestacji liczba uczestników spadła do kilkuset osób.

Teraz frekwencję podał warszawski ratusz, który jeszcze wczoraj się zarzekał, że żadnych wyliczeń robić nie będzie. Okazuje się, że według kierowanego przez Hannę Gronkiewicz-Waltz urzędu uczestników marszu KOD-u było 27 tys., a Marszu Niepodległości 60 tys.

Koniecznie przeczytaj: Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień

Czytaj też: Wszystkie marsze z okazji 11 listopada zakończone. Jaka była frekwencja i do jakich incydentów naprawdę doszło?

27 tys. uczestników marszu KOD, MN - 60 tys. Niestety, znowu złamano prawo używając rac. Dziękuję policji za skuteczne działanie - napisała na Twitterze prezydent stolicy.

Warto przeczytać: Szczegóły wszystkich 15 zgromadzeń zarejestrowanych na 11 listopada. Liczba uczestników marszu KOD szokuje!

Podziel się