Szukaj

Posłanka PO o 500 plus: „Ubolewam, że my nie wpadliśmy na ten pomysł” [WIDEO]

20-04-2017 00:31
Elżbieta Radziszewska, PO Fot. Fakty RMF FM / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Wdrożenie programu 500 plus zapewniło Prawu i Sprawiedliwości duże poparcie społecznie. Zauważyła to opozycyjna Platforma Obywatelska, która raczej stara się nie krytykować wsparcia socjalnego dla rodzin z dziećmi. Elżbieta Radziszewska poszła o krok dalej i wprost przyznała, że ubolewa, że to nie jej partia wpadła na ten pomysł.

W środę 19 kwietnia gościem „Popołudniowej rozmowy” w Radiu RMF FM była posłanka PO Elżbieta Radziszewska. Rozmowa dotyczyła m.in. programu 500 plus i jego efektów.

Prowadzący audycję Marcin Zaborski zapytał posłankę, dlaczego PO, która obiecuje teraz rozszerzony program 500 plus, w czasie kiedy rządziła, nie była w stanie zrealizować dużo mniej kosztownych projektów socjalnych, takich jak wsparcie dla rodziców i opiekunów niepełnosprawnych osób.

Koniecznie przeczytaj: Adam Szejnfeld: „Boję się, że z końcem rządów Prawa i Sprawiedliwości może się skończyć się program 500 plus” [WIDEO]

Czytaj też: Marcin Kierwiński potwierdza słowa Schetyny ws. uchodźców. „Tego oczekują Polacy” [WIDEO]

Byliśmy zbyt odpowiedzialni – próbowała bronić swoją partię Radziszewska.

Posłanka stwierdziła również, że nie zamierza krytykować programu 500 plus, uważa jedynie, że niektóre jego elementy są niewłaściwe, np. dolna granica 800 zł przy pierwszym dziecku.

Uważam, że choć program ten nie przyniesie specjalnie efektów demograficznych, natomiast kondycję rodzin wielodzietnych i w ogóle kondycję rodzin z dziećmi poprawił – przyznała Radziszewska.

Ubolewam, że my nie wpadliśmy na ten pomysł – szczerze dodała posłanka Platformy.

Cały wywiad tutaj:

Warto przeczytać: Główny ekonomista Platformy Obywatelskiej nie zna programu partii, którą reprezentuje [WIDEO]

Podziel się