Szukaj

Kierwiński oburzył się na zarzuty o prorosyjskość. Przypomniano mu wymowny materiał [WIDEO]

09-04-2017 16:32
Marcin Kierwiński, poseł PO Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Opozycja coraz częściej zarzuca TVP stronniczość i otwarte popieranie rządu. Posłowi Platformy Obywatelskiej Marcinowi Kierwińskiemu, który był w niedzielę gościem w programie „Woronicza 17”, wyjątkowo nie przypadł do gustu materiał, w którym pokazano relacje z Rosją za czasów Donalda Tuska.

Muszę powiedzieć, że dobór materiałów dzisiaj (…), no tak jakby TVP naprawdę pobierało instrukcje z Nowogrodzkiej, co robić. No przyzna pan, panie redaktorze, że ten materiał nie ma nic wspólnego z obiektywizmem – powiedział Kierwiński, kiedy zobaczył materiał, w którym przypomniano między innymi Tuska obejmującego się z Putinem czy wspólny spacer obu polityków na sopockim molo.

Poseł Platformy spotkał się jednak z wyjątkowo celną ripostą. Prowadzący program Michał Rachoń nawiązał do materiału TVP z 2003 r., czyli za czasów sprawowania władzy przez koalicję PO-PSL, w którym wychwalano… Armię Czerwoną.

Koniecznie przeczytaj: Kompromitująca wpadka Kierwińskiego w radiu ZET. Poseł PO nie zna polskich ministerstw [WIDEO]

Czytaj też: Poseł PO zalicza wpadkę w TVP. Zaczął mówić o „Trójkącie Wyszehradzkim” [WIDEO]

Wtedy szefem telewizji był były polityk Unii Wolności, partii, z której powstała Platforma Obywatelska (Juliusz Braun – przyp. red.), szefem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji był były członek Platformy Obywatelskiej Jan Dworak. A ten materiał jest materiałem, który pokazywał chwałę Armii Czerwonej 9 maja – przypomniał dziennikarz.

Warto przeczytać: Rosja zbroi talibów za plecami Amerykanów?

Podziel się