Szukaj

Przerwano spotkanie z Michnikiem w Płocku! Ktoś wrzucił na salę świecę dymną [WIDEO+FOTO]

14-03-2017 22:31
Adam Michnik, redaktor naczelny Gazety Wyborczej Fot. Heinrich-Böll-Stiftung / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Wtorkowe spotkanie Adama Michnika ze zwolennikami Komitetu Obony Demokracji w Płocku zostało przerwane po tym, jak mężczyzna obecny na sali odpalił racę. Policja w związku z incydentem, jak również tym, co wydarzyło się wcześniej, zatrzymała w sumie 8 osób.

Jeszcze przed spotkaniem redaktora „Wyborczej” przywitało skandowane przez młodych mężczyzn „Raz sierpem, raz młotem, czerwoną hołotę”. Michnik próbował ironizować z incydentu.

Mogę zacytować: „Panie, wybacz im, bo nie wiedzą, co wrzeszczą”. Sierp i młot to symbolika bolszewicka. Oni chcą jakąś swoją hołotę walić instrumentami bolszewickimi. A takimi posługują się bolszewicy. To antykomunizm z bolszewicką twarzą – powiedział.

Koniecznie przeczytaj: Adam Michnik przyznaje, że Newsweek, Polityka i Tygodnik Powszechny nie są obiektywne

Czytaj też: Awantura na spotkaniu z Krystyną Pawłowicz w Wyszkowie [WIDEO]

Jeszcze bardziej gorąco zrobiło się na kilkanaście minut po rozpoczęciu spotkania, kiedy na sali została odpalona świeca dymna. Interweniowała policja. Zatrzymano mężczyznę, który rzucił racę, a także 7 innych osób. Sprawę dla Telewizji Republika skomentował rzecznik prasowy komendy miejskiej w Płocku, aspirant sztabowy Krzysztof Piasek:

Policja zatrzymała osobę, która tę racę odpaliła. Dodatkowo policja zatrzymała jeszcze 7 innych osób, które tam zakłócały porządek, również przed spotkaniem. Te osoby będą odpowiadać za wykroczenie, zakłócenie porządku. Natomiast osoba, która została zatrzymana za odpalenie racy została zatrzymana i będzie odpowiadać z artykułu 160 Kodeksu Karnego, grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności. Nikomu nic się nie stało, spotkanie zostało na chwilę przerwane, ale po wykonaniu czynności było kontynuowane. Łącznie zatrzymano 8 osób, nikt nie ucierpiał.

Incydent ok. 11:30 minuty nagrania.

Warto przeczytać: Adam Szejnfeld chciał zadrwić z PiS-u. Zawiodła jednak znajomość ortografii... [FOTO]

Podziel się