Szukaj

Paweł Rabiej usiłował bronić wypowiedzi o zabijaniu dzieci. Dziennikarz zareagował bardzo ostro [WIDEO]

18-10-2017 20:33
Paweł Rabiej, Nowoczesna Fot. Fakty RMF FM / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Niedawny udział Pawła Rabieja w programie „Warto rozmawiać” odbił się szerokim echem. Kontrowersyjne słowa rzecznika Nowoczesnej dotyczące przyzwolenia na zabijanie dzieci wywołały oburzenie wielu osób. Rzecznik Nowoczesnej próbował dzisiaj bronić swojego stanowiska – jednak z marnych efektem. Oburzony postawą polityka dziennikarz szybko zripostował jego „argumentację”.

Przypomnijmy, dwa tygodnie temu Paweł Rabiej w programie „Warto rozmawiać” wdał się w ostrą dyskusję z Kają Godek z Fundacji Pro-Prawo do życia, która jest matką dziecka z zespołem Downa.

Jak ktoś nie chce dokonywać aborcji, czyli w pani języku – „zabijać dzieci”, to nie musi tego robić - powiedział rzecznik Nowoczesnej.

A jak chce zabijać? – dociekała Kaja Godek.

To niech to zrobi. To jego wybór – odpowiedział Rabiej.

Koniecznie przeczytaj: Natalia Kukulska zdecydowanie o aborcji i eutanazji

Czytaj też: Ostra konfrontacja Mazurka i Schetyny w sprawie Janickiego: „W normalnym świecie taki człowiek… [WIDEO]

O te słowa polityka zapytał w radiu RMF FM Robert Mazurek. Rabiej usiłował bronić swojego stanowiska. Przekonywał, że nie chodziło mu o zabijanie dzieci, a o przerywanie niechcianej ciąży.

Na Boga świętego, można mieć poglądy liberalne, albo konserwatywne, ale zabijanie dzieci jest czymś poza poglądami, jest jakimś kosmosem – odparł ostro dziennikarz.

Warto przeczytać: Publicysta Krytyki Politycznej bronił aborcji na „czarnym proteście”. „Zwierzęta naprawdę cierpią, a płody nie” [WIDEO]

Podziel się