Szukaj

Surowa kara dla Michała Kubiaka. PZPS zawiesił go na 6 meczów reprezentacji Polski

04-06-2019 17:32
Kubiak Fot. wiensud111 / YouTube.com / YouTube
Podziel się

Polski Związek Piłki Siatkowej podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu w prawach zawodnika Michała Kubiaka. To kara za kontrowersyjną wypowiedź dotyczącą kibiców i siatkarzy reprezentacji Iranu. Decyzja oznacza, że kapitan naszej reprezentacji nie będzie mógł grać w sześciu najbliższych spotkaniach kadry.

O kapitanie siatkarskiej reprezentacji Polski zrobiło się głośno w związku z wywiadem dla „Prawdy Siatki”. W rozmowie z Jerzym Mielewskim polski zawodnik w kontrowersyjny sposób wypowiedział się o Irańczykach. (Więcej: Iran złożył skargę na Michała Kubiaka do FIVB. Kapitan polskiej reprezentacji wydał oświadczenie).

Wydział Dyscypliny PZPS, który przeprowadził swoje postępowanie w tej sprawie, postanowił nałożyć na Michała Kubiaka karę zawieszenia na okres sześciu meczów reprezentacji Polski:

Koniecznie przeczytaj: Mimo klęski na mundialu PZPN zarobi fortunę. Kwota, jaką wypłaci FIFA za występ reprezentacji Polski zwala z nóg

Czytaj też: Prezes PZPN wybrał nowego selekcjonera reprezentacji Polski. „Jerzy Brzęczek ma ogień w oczach” [foto]

Wydział Dyscypliny PZPS uznał winnym Michała Kubiaka popełnienia wykroczenia dyscyplinarnego, polegającego na tym, że: podczas wywiadu udzielonego w dniu 26 maja 2019 r. w programie Prawda Siatki, opublikowanego w Internecie, użył określeń niezgodnych z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego.

Za powyższe wykroczenie zgodnie z paragrafem 33 ust. 1 i 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS Wydział Dyscyplinarny PZPS wymierzył Michałowi Kubiakowi karę nagany oraz karę zawieszenia w prawach Zawodnika na okres 6 meczów reprezentacji Polski.

 Zawodnik ma prawo odwołania się od orzeczenia w ciągu siedmiu dni. Po tym czasie orzeczenie stanie się prawomocnym.

Warto przeczytać: Po przegranej Polski z Senegalem były piłkarz reprezentacji nie wytrzymał: „Mam w d***e takie mecze” [wideo]

Podziel się