Szukaj

Zobacz „Pucz”! Głośny dokument TVP o próbie obalenia rządu [WIDEO]

16-01-2017 10:11
Pucz - dokument TVP YouTube / screen YouTube
Podziel się

Dokument zrealizowany przez Telewizję Publiczną opowiada o wydarzeniach, które rozpoczęły się w Sejmie w połowie grudnia ubiegłego roku. Część partii opozycyjnych zaczęła okupować salę plenarną, z zamiarem odsunięcia od władzy rządzącego Prawa i Sprawiedliwości.

„Pucz” to omówienie wydarzeń, jakie miały miejsce w Sejmie oraz poza nim między 16 grudnia 2016 r. a 12 stycznia 2017 r.

Reżyserką filmu jest Ewa Świecińska, autorska m.in. dokumentu „Świątynia”.

W opisie filmu możemy przeczytać:

Od momentu przejęcia władzy przez PiS, w demokratycznych wyborach parlamentarnych, opozycja (PO, Nowoczesna) dąży do obalenia legalnych władz i rozpisania przyśpieszonych wyborów. Z czasem środki używane do zwalczania państwa stają się coraz ostrzejsze. Kolejnym aktem tej walki była nieudana, zaplanowana od wielu miesięcy próba puczu w Sejmie RP, dokonana 16 grudnia. Film dokumentalny ma pokazać motywy, plany i sposoby działania puczystów. Kto i od kiedy przygotowywał zamach stanu?

Koniecznie przeczytaj: Ogromne zainteresowanie „Puczem” w TVP. Oglądalnością przebili WOŚP?

Czytaj też: Awantura w Sejmie. Połowie PO już rano przeprowadzili… próbę generalną okupacji Sejmu [WIDEO]

Bez względu na to czy jest się sympatykiem Prawa i Sprawiedliwości oraz czy teoria puczu nas przekonuje, czy nie, warto obejrzeć dokument TVP, aby wyrobić sobie o nim własne zdanie.

Warto przeczytać: Premier Olszewski ocenia protesty wywołane przez opozycję i porównuje je z „nocną zmianą”

Podziel się