Szukaj

Nowe informacje o Tomaszu Komendzie. Biegły psychiatra wydał opinie w jego sprawie

04-04-2019 17:36
Tomasz Komenda Fot. AIP / Twitter.com / Twitter
Podziel się

Jak ustaliła Wirtualna Polska, biegły psychiatra, który został powołany przez prokuraturę, zbadał Tomasza Komendę i orzekł, że jego obecny stan zdrowia pozwala mu na uczestnictwo w postępowaniu.

Jakiś czas temu prokuratura poprosiła biegłego, by ustalił, czy Tomasz Komendy może zostać przesłuchany. Jak powiedział Tomasz Szczepanek z Prokuratury Okręgowej w Łodzi, opinia eksperta jest pozytywna: 

Mamy już wynik badania. Stan Tomasza Komendy pozwala na jego udział w czynnościach. Potwierdził to biegły, który badał mężczyznę. Nie ma przeszkód, by został przesłuchany. Na razie jednak nie ustaliliśmy daty wezwania.

Koniecznie przeczytaj: Zbigniew Ćwiąkalski ujawnił wysokość kwoty odszkodowania, o które będzie wnioskował. „Tomasz Komenda ma zniszczone całe życie”

Czytaj też: Tomasz Komenda ujawnił, na co przeznaczy pieniądze z odszkodowania. „Miałem taką pracę, zanim trafiłem do więzienia”

Poprawa stanu zdrowia Tomasza Komendy oznacza również, że jego pełnomocnik prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu złoży odpowiednie wnioski o odszkodowanie za niesłuszne skazanie oraz pobyt w więzieniu, w trakcie którego mężczyzna był bity i poniżany. 

Od marca toczy się także śledztwo ws. błędów popełnionych przez wrocławskich śledczych. Dotyczy ono nieprawidłowości w postępowaniu, które skutkowały tym, iż Tomasz Komenda trafił do więzienia. Drugi wątek, któremu przyglądają się śledczy to nieodpowiednie traktowanie niesłusznie skazanego mężczyzny w kolejnych zakładach karnych.

Jak podają media, wrocławski sąd ustalił, że 7 maja 2019 roku rozpocznie się ponowny proces ws. gwałtu i zabójstwa nastolatki w Miłoszycach. Oskarżonymi w tej sprawie są Ireneusz M. oraz Norbert B.

Warto przeczytać: Zawrotna suma pieniędzy może trafić do Tomasza Komendy – „To powinno być najwyższe odszkodowanie w historii polskiego prawa karnego”

Podziel się