Szukaj

Lipno: Dwa psy pogryzły 9-letnią dziewczynkę. Wcześniej własnym ciałem zasłoniła swojego młodszego brata

19-12-2018 18:45
Zły pies
Podziel się

Jak podał portal TVP Info, w niedzielę w gminie Lipno dwoje dzieci zostało zaatakowane przez psy. Zwierzęta rzuciły się na nie, gdy bawiły się na śniegu. 9-latka, która w momencie ataku zakryła swoim ciałem młodszego 4-letniego brata, została dotkliwie pogryziona. W stanie ciężkim została przewieziona do szpitala.

Rodzeństwo zostało zaatakowane przez owczarka niemieckiego i bernardyna. Wcześniej zwierzęta zostały wypuszczone z kojca przez córkę właściciela.

Jak powiedziała podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie, ze wstępnych ustaleń wynika, iż dorośli znajdujący się w pobliżu nie byli w stanie zapobiec temu zdarzeniu:

Dorośli będący na miejscu nie byli w stanie zapobiec agresji czworonogów. 9-letnia dziewczynka zasłoniła ciałem swojego 4-letniego brata i uchroniła go przed pokąsaniem, sama doznała poważnych obrażeń. Śledczy będą badać, jak doszło do otwarcia furtki.

Koniecznie przeczytaj: Belgia: Niezwykle wymowne nagranie. Tak wygląda islamska indoktrynacja tamtejszych dzieci [wideo]

Czytaj też: Raper nie wytrzymał: „Brońmy dzików?! 42 miliony zamordowanych dzieci, a my bronimy dzików?” [wideo]

Pomimo nieustannego i agresywnego ataku psów udało się odciągnąć dzieci i wrócić z nimi do domu. Dopiero tam zostało wezwane pogtowie ratunkowe, które zabrało ranną dziewczynkę do szpitala.

W rozmowie z mediami podkom. Małgorzata Małkińska przekazała, że stan dziecka jest poważny, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo:

Do środy na sto procent dziewczynka była w szpitalu we Włocławku. Lekarz mówił nam, że jest po zabiegach. Jej stan był poważny, ale jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Jej obrażenia są takimi, które kwalifikujemy, jako utrzymujące się powyżej 7 dni.

Dochodzenie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Według ustaleń policji psy były szczepione.

Warto przeczytać: Tak Jerzy Owsiak skomentował atak na Pawła Adamowicza. Od razu wskazał winnych. Internauci oburzeni [wideo]

Podziel się