Szukaj

Czy Polacy są za przyjmowaniem uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki? Najnowszy sondaż nie pozostawia wątpliwości [foto]

06-07-2018 18:05
Syryjscy imigranci na granicy Węgier
Podziel się

Europa Zachodnia nie radzi sobie z kolejnymi falami imigrantów napływającymi z Afryki i Bliskiego Wschodu. Od kilku już lat Unia Europejska próbuje zmusić Polskę i inne państwa Europy Środkowo-Wschodniej do „solidarności” w tej kwestii. Napotyka jednak na stanowczy opór. Opinia mieszkańców tej części Starego Kontynentu jest dość jednoznaczna.

Najnowszy sondaż przeprowadzony przez CBOS po raz kolejny pokazuje, że zdecydowania większość Polaków jest przeciwna przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki. Takie stanowisko wyraża aż 73% ankietowanych („zdecydowanie nie” 46%, „raczej nie” 27%).

Zdecydowanie za przyjęciem uchodźców jest jedynie 5% badanych, „raczej za” 17%, natomiast 6% nie ma zdania na ten temat.

Choć z porównaniu z rokiem 2017 r. nastąpił minimalny wzrost osób chętnych przyjmowaniu imigrantów, to jednak liczna przeciwników jest nadal zdecydowanie przeważająca.

Koniecznie przeczytaj: Polacy nie chcą uchodźców – sondaż CBOS

Czytaj też: Które narody Polacy darzą największą sympatią, a kogo szczególnie nie lubią? Najnowsze wyniki sondażu mogą zaskakiwać [foto]

CBOS zaprezentował również wyniki identycznego sondażu przeprowadzonego na Czechach. Okazało się, że nasi sąsiedzi są jeszcze bardziej sceptycznie nastawieni w tej kwestii niż Polacy. Jedynie 2% ankietowanych w tym kraju wyraziło zdecydowane poparcie dla przyjmowania uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Warto przeczytać: Włochy: tylko 5,4% osób ubiegających się o azyl to faktycznie uchodźcy

Podziel się