Szukaj

Gorąca atmosfera na dworcu i przed prokuraturą w Warszawie. Jak witano Donalda Tuska? [FOTO + WIDEO]

19-04-2017 12:31
Donald Tusk na dworcu w Warszawie Fot. PolsatNewsPl / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Donald Tusk ma dzisiaj zeznawać jako świadek w śledztwie ws. współpracy polskich władz i rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Szefa Rady Europejskiej, po jego przyjeździe do Warszawy witali zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy.

Przedmiotem postępowania w prokuraturze, w którym będzie zeznawał Tusk jest „przekroczenie uprawnień przez członków kierownictwa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wskutek podjęcia współpracy ze służbą obcego państwa bez wymaganej zgody Prezesa Rady Ministrów”.

Przyjazd byłego premiera od wielu dni wywoływał sporo emocji. Nie może więc dziwić gorąca atmosfera, jaka panowała dzisiaj na Dworcu Centralnym w Warszawie. W tłumie można było wypatrzeć znanych polityków i działaczy opozycji: Ewę Kopacz, Małgorzatę Kidawę Błońską, Stefana Niesiołowskiego oraz Mateusza Kijowskiego.

Koniecznie przeczytaj: HIT! Starsza fanka Donalda Tuska „rozmawia” z nim przez szybę pociągu. Był całus i… prośba o telefon [WIDEO]

Czytaj też: Posłanka Nowoczesnej nie wiedziała, dlaczego Tuska przywitano czerwonymi kartkami. Internauci wyjaśniają [FOTO]

Już przed pojawieniem się Tuska starli się między sobą jego sympatycy i przeciwnicy. Doszło do przepychanek. Słychać było również zarówno hasła poparcia dla polityka: „Jesteśmy z Tobą”, jak i wręcz odwrotne: „Zdrajca”, „Będziesz siedział” itd.

Poniżej nagania i zdjęcia z powitania polityka.

Warto przeczytać: Schetyna w zabawny sposób tłumaczy, dlaczego nie przywitał Tuska na peronie [WIDEO]

Podziel się