Szukaj

Polityk z Francji staje w obronie Polski: „To polski naród wydał tych nieustraszonych bohaterów, którym Europa zawdzięcza wolność”

14-02-2018 14:45
Przewodniczący francuskiego Senatu o naszym kraju Fot. Senat RP / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Przewodniczący Senatu Francji, Gerard Larcher, który obecnie przebywa z wizytą w Polsce, wygłosił w polskim Senacie przemówienie pełne historycznych odniesień. W swoim wystąpieniu polityk przypomniał m.in. o bohaterskich postawach Polaków podczas II wojny światowej. Nie zabrakło również słów nawiązujących do obecnej sytuacji w Unii Europejskiej.

Podczas swojego przemówienia Gerard Larcher wyraził słowa swojego głębokiego szacunku dla historycznych dokonań naszych przodków, oraz ich heroicznej postawy, którą przyjmowali, by odważnie stawać w obronie najwyższych wartości, szczególnie w trakcie II wojny światowej i okresu komunizmu:

Chciałbym oddać hołd polskiemu narodowi i jego niezłomnej walce o niepodległość, tożsamość i suwerenność. Nie zapominam też o ofierze tysięcy polskich żołnierzy, poległych podczas I i II wojny światowej, za każdym razem stających po stronie wolności.

Koniecznie przeczytaj: To nagranie ma pokazać całemu światu prawdę. Bez manipulacji, bez przekłamań – autentyczne kadry i rzetelne dane odnośnie II wojny światowej [wideo]

Czytaj też: Dlaczego Żydzi są święcie przekonani, że w czasie II wojny światowej ich rodziny mordowali Polacy? Wyjaśnienie jest bardziej prozaiczne niż się powszechnie wydaje

W trakcie swojego wystąpienia przypomniał także o niezwykle trudnych, bolesnych, i przede wszystkim dramatycznych wydarzeniach wojennych, które szczególnie dotknęły Polskę (zbrodnia katyńska i masowe rozstrzelanie Polaków w Palmirach). Francuski polityk nawiązał też do niezwykle bohaterskich zrywów jakimi były powstania warszawskie i w getcie:

Wiemy, jak Polska ucierpiała od tej zmowy między dwoma morderczymi totalitaryzmami: nazizmu i komunizmu. Wiemy, jak nieprawdopodobnie okrutna była niemiecka okupacja dla Polaków. Cierpień Polski nie da się z niczym porównać.

Podczas przemówienia przewodniczący francuskiego Senatu wspomniał również o polskich bohaterach walczących na wielu frontach podczas okresu II wojny światowej, a także o liderach Solidarności” walczącej z komunizmem: 

To polski naród wydał tych nieustraszonych bohaterów, którym Europa zawdzięcza wolność. Nie zapomnimy też bezprzykładnej walki z komunizmem i ruchu "Solidarności". Polacy nigdy nie paktowali, nie poddawali się i nie rezygnowali ze swojej wolności.

Francuski polityk w swoim wystąpieniu nawiązał również do obecnej polityki Unii Europejskiej, w tym licznych ataków i nacisków skierowanych na nasz kraj:   

Europa nie może być Europą bez Polski, tak jak nie można sobie wyobrazić Europy bez Francji, czy Niemiec. Polska może być wyłącznie ważnym podmiotem, graczem UE.

Warto przeczytać: Ten spot ma przypominać światu, że to Polacy ratowali Żydów podczas II wojny światowej. „Nadal stoimy po stronie prawdy” [WIDEO]

Podziel się