Szukaj

Przerażający reportaż o kulcie Bandery i UPA w Przemyślu. „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi” [WIDEO]

16-10-2017 22:05
Reportaż MN o kulcie UPA w Przemyślu Fot. Media Narodowe / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Media Narodowe stworzyły materiał poruszający problematykę nacjonalizmu, a właściwie szowinizmu ukraińskiego, który pojawia się w polskich miastach takich jak Przemyśl.

W reportażu odniesiono się między innymi do wydarzeń, jakie miały miejsce 26 czerwca 2016 roku, kiedy ulicami Przemyśla przeszła procesja z grekokatolickiego soboru na ukraiński cmentarz wojenny.

Jeden z uczestników miał znieważyć polski hymn. „Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi” - krzyknął Ukrainiec w odpowiedzi na antybanderowskie hasła wznoszone przez protestujących Polaków.

Jeżeli młodzi Ukraińcy chcą budować swoją tożsamość na zbrodniczej ideologii to to się nie może udać – twierdzi Małgorzata Dachnowicz, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Doliny Sanu, która wypowiada się w reportażu Mediów Narodowych.

Koniecznie przeczytaj: Bulwersujące słowa byłego prezydenta Ukrainy: „Tak jak dla Polaków bohaterem jest AK, tak dla Ukraińców – UPA” [WIDEO]

Czytaj też: Ukraińcy domagają się odbudowy pomnika UPA na Podkarpaciu. Stawiają ultimatum

Cały materiał poniżej:

Warto przeczytać: Ukraiński pisarz ostro odpowiada na słowa szefa UIPN: „Dlaczego czcimy tych, którzy mordowali Polaków?” [WIDEO]

Podziel się