Szukaj

Przeprosiny producenta „Żołądkowej Gorzkiej” podbiły Internet

22-11-2016 22:48
Przeprosiny producenta „Żołądkowej Gorzkiej” Fot. Żaneta Gotowalska / Twitter / screen Twitter
Podziel się

STOCK Polska, producent napojów alkoholowych z Lublina przeprosił konsumentów za nazwanie „Żołądkowej Gorzkiej” wódką, która jak się okazuje jednak wódką nie jest. „Oświadczenie” firmy w tej sprawie ukazało się w „Rzeczpospolitej”. Tekst przeprosin był na tyle pomysłowy, że zrobił furorę w sieci.

Przeprosiny od firmy zostały zamieszczone we wtorkowym wydaniu „Rzeczpospolitej”. Ciężko je przeoczyć – jednozdaniowe oświadczenie firmy zajmuje pół strony gazety. Co napisał producent?

STOCK Polska sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie przeprasza klientów za oznaczenie swoich napojów alkoholowych „Żołądkowa Gorzka” o mocy objętościowej alkoholu wynoszącej 36% słowem „WÓDKA”, pomimo, że takie napoje nie są wódką.

Koniecznie przeczytaj: Wyjątkowo celny komentarz Przemysława Wiplera po zamachu w Berlinie, zakończony gorzką puentą „… Polacy w jednych i drugich byli tylko mordowani”.

Czytaj też: Polska reprezentacja świętuje po meczu z Rumunią [WIDEO]

Okazuje się, że w polskim prawie wódką mogą być oznaczane napoje o zawartości czystego alkoholu minimum 37,5%. „Żołądkowej Gorzkiej” zabrakło więc 1,5%.

Cała sytuacja i oryginalne przeprosiny producenta na tle rozbawiły internautów, że STOCK Polska raczej zyska, niż straci wizerunkowo. Niektórzy twierdzą, że firma wręcz obeszła prawo, zapewniając sobie darmową reklamę.

„Nareszcie ktoś potrafił zareklamować alkohol w gazecie, mimo ustawowego zakazu.”, „Mogę przysiąc, że w tym roku nie piłem wódki”, „To największy triumf prawdy w tym roku” - to tylko niektóre z komentarzy, jakie pojawiły się w sieci.

Warto przeczytać: Węgrzy odpowiedzieli Polakom! Pozdrowili ich w czasie meczu z Andorą! Skandowali „Polska, Polska” [WIDEO]

Podziel się