Szukaj

Przemówienie Janusza Korwin-Mikke robi furorę w… Iranie [WIDEO]

07-11-2016 20:50
JKM przemówienie o Iranie Fot. Boys & Girls / Facebook / screen
Podziel się

Jedno z ostatnich wystąpień prezesa partii Wolność w Europarlamencie stało się hitem na irańskim Facebooku. Janusz Korwin-Mikke w swoim przemówieniu mówił o hipokryzji unijnych urzędników, który krytycznie oceniali politykę Iranu.

Debata w Parlamencie Europejskim, która miała miejsce na początku października związana była z strategią UE wobec Iranu po zawarciu porozumienia w sprawie energii jądrowej. Wypowiedzi unijnych polityków i urzędników mocno krytykował prezes partii Wolność, Janusz Korwin-Mikke.

Poniżej cały tekst przemówienia:

Czy Państwo nie widzicie, że jesteście śmieszni? Unia Europejska, która ma siedem lat za sobą i trzydzieści miliardów długów, kłopoty wewnętrzne i zewnętrzne, poucza państwo, które ma cztery tysiące lat tradycji o tym, co ma robić?

Koniecznie przeczytaj: Korwin-Mikke komentuje wynik wyborów w USA

Czytaj też: Korwin-Mikke o decyzji sądu, który chce odebrać dziecko niepełnosprawnej matce [WIDEO]

Pouczacie Iran, że ma znieść karę śmierci i przestrzegać konstytucji, a przecież konstytucja Iranu nakazuje stosowanie kary śmierci. Mówicie, że muszą się pozbyć atomu, ale przecież znamy państwa na przykład Pakistan, Izrael, Ameryka, które mają broń jądrową i są całkiem cywilizowane. Mówicie, że Iran ma znieść karę śmierci, ale przecież znamy państwa takie jak USA, Japonia – bardzo cywilizowane – które mają karę śmierci, bo macie mentalność kolonialną. Tak samo, jak żeście sto lat temu pouczali Afrykańczyków, jak mają żyć, tak samo pouczacie teraz dumnych Persów, jak mają żyć. Oni tego nie muszą na szczęście wysłuchiwać.

A co byście powiedzieli, gdyby Iran zrobił konferencję, przeczytał te dokumenty Unii Europejskiej i powiedział, że Unia musi przywrócić karę śmierci, żeby stać się znowu państwem cywilizowanym? A kto wam powiedział, że wartości unijne są lepsze niż wartości irańskie? Kto wam powiedział? Jesteście imperialistami, którzy nie tolerują odmienności, a poza tym sądzę, że Unia Europejska musi zostać zniszczona.

Nagranie z przemówieniem Janusza Korwin-Mikke, które zostało przetłumaczone na język irański, stało się tam hitem. Poinformował o tym polityk na swoim profilu na Facebooku:

Moje wystąpienie w PE n/t wartości aryjskich (tzn. wspólnych dla Europy i Iranu) i wartości unijnych z tekstem po persku doczekało się już w Iranie 1300 udostępnień tylko z jednego portalu.

Na chwilę obecną post z nagraniem z przemówienia JKM na irańskiej stronie ma już 1447 udostępnień i 2,3 tys. polubień!

Warto przeczytać: Korwin o obniżeniu emerytur esbekom: skandal i sukinsyństwo [WIDEO]

Podziel się