Szukaj

Przemówienie Jacka Międlara „skrajnie antysemickie”? Złożono zawiadomienie do prokuratury [WIDEO]

17-11-2016 19:32
Jacek Międlar Fot. OMZRiK / Facebook
Podziel się

Lewicowa organizacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłosiła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jacka Międlara, suspendowanego duchownego, który 11 listopada wygłosił przemówienie we Wrocławiu.

Słowa Jacka Międlara przemawiającego na „Marszu Patriotów” we Wrocławiu nie spodobały się oczywiście wielu lewicowym organizacjom, m.in. Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który sprawę postanowił zgłosić do prokuratury.

Jednym z głównych zarzutów miał być antysemityzm.

W środku dnia (chyba nocy? - red.) nie niepokojony przez nikogo lider narodowców wygłasza skrajnie antysemickie przemówienie. Słuchały go małe dzieci, gimnazjaliści, policjanci… Nikt nie zareagował. Nikt go nie zatrzymał, żaden z setek funkcjonariuszy będących świadkami przestępstwa nie podjął interwencji. Młody skrajnie prawicowy nacjonalista spokojnie w środku Europy, publicznie propagował nienawiść do Polaków narodowości żydowskiej – pisał 15 listopada na Facebooku Rafał Gaweł, założyciel wspomnianej organizacji.

Koniecznie przeczytaj: Jacek Sasin uważa, że „opodatkowanie diet poselskich uderzy w szerokie rzesze obywateli”

Czytaj też: Lis i Żakowski nie mogą się pogodzić z wyborem abp. Jędraszewskiego na metropolitę krakowskiego

Oczywiście lewicowe stowarzyszenie po raz kolejny „wezwało” do delegalizacji organizacji narodowych, takich jak ONR, MW czy NOP, którym zarzuca… totalitaryzm i oczywiście faszyzm.

Jeśli dzisiaj tego nie zrobimy, to za kilka lat neofszyści wejdą do Sejmu, wtedy będzie już za późno – straszył Gaweł, który informował o zgłoszonym zawiadomieniu do prokuratury.

Wspomniane przemówienie Jacka Międlara poniżej:

Warto przeczytać: Prezydent Poznania pobity przez Saletę. Jaśkowiak z ringu schodził ledwie żywy

Podziel się