Szukaj

Przełom ws. Magdaleny Żuk? Informacje o pierwszej zatrzymanej osobie

27-06-2017 22:15
Magdalena Żuk Fot. Magdalena Żuk / Facebook
Podziel się

Od tragicznej śmierci Magdaleny Żuk w Egipcie minęło już prawie dwa miesiące. Teraz agencja detektywistyczna Lampart poinformowała, że zatrzymano pierwszą osobą, która ma mieć związek ze sprawą.

Biuro Lampart twierdzi, że zatrzymana osoba posiada powiązania z grupą przestępczą, której ofiarami miały paść, zarówno Magdalena Żuk, jak i Karolina Kaczorowska. Druga z kobiet zginęła tragicznie 18 stycznie 2016 r. w Karpaczu – oficjalnie popełniła samobójstwo, wieszając się w hotelowym pokoju. W wersję tą nie wierzy zarówno rodzina zmarłej, jak i zajmująca się sprawą agencja Lampart.

Po śmierci Magdaleny Żuk chcieliśmy zająć się tą sprawą, ale nie otrzymaliśmy zgody od rodziny tragicznie zmarłej turystki. Szybko zrozumieliśmy jednak, że sprawa ta bezpośrednio wiąże się z tajemniczą śmiercią Karoliny Kaczorowskiej. Wróciliśmy więc do jej wyjaśniania. Okazuje się, że słusznie, bo w sprawie zatrzymana została właśnie pierwsza podejrzana osoba, która może niebawem usłyszeć zarzuty - wyjaśniają detektywi w rozmowie z wp.pl.

Koniecznie przeczytaj: Co naprawdę stało się z Magdaleną Żuk? TVP przekazuje wyniki swojego śledztwa w Egipcie [WIDEO]

Czytaj też: Magdalena Żuk zmarła wskutek uduszenia? Sprawę komentuje prokuratura

Podejrzana osoba miała być zatrzymana na jednym z polskich lotnisk.

Agencja Lampart w wydanym oświadczeniu poinformowała również że, w związku ze zdobyciem nowych materiałów w spawie, przekazała do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, Prokuratury Krajowej i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) kolejne zawiadomienie mające na celu wznowienia postępowania karnego w trybie art. 148 o zabójstwo Karoliny K.

Lista osób od dnia złożenia pierwszego zawiadomienia z naszej strony 16 maja była stale aktualizowana i uzupełniania o nowe nazwiska, których ustalenie przyniosły nam kolejne działania i rozmowy z nowymi świadkami. Osoba zatrzymana znajdowała się na niej i mamy nadzieję na kolejne zdecydowane kroki – tłumaczą dziennikarzom „Wirtualnej Polski”.

Przypomnijmy, że grupa detektywistyczna Lampart ustaliła w połowie maja „72 osoby powiązane ze zorganizowaną grupą przestępczą, zaangażowaną w śmierć Magdaleny Żuk, a także 32 spółki związane z ową grupą, osoby biorące udział w niejasnych okolicznościach śmierci Polki w egipskim szpitalu, stronę internetową zarządzającą zamówieniami dziewczyn z Polski, siatkę powiązań strukturalnych i biznesowych”.

Prace nad powiązaniem spraw m.in. Magdaleny Ż. i Karoliny K. trwają nieprzerwanie, zaś o wszelkich dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco – informują detektywi w swoim ostatnim oświadczeniu.

Warto przeczytać: Egipski rezydent zabrał telefon i torebkę Magdalenie Żuk? Jej siostra publikuje nagranie [WIDEO]

Podziel się